Handmade на благо: у Сумському НВО пройшов традиційний конкурс рукодільниць із доброчинним ярмарком

Уже втретє поспіль у ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» відбувся важливий соціальний проект «Маминими руками», котрий не тільки згуртував довкола себе обдарованих майстринь-заводчанок, а й всіх небайдужих працівників підприємства. Сумські машинобудівники щиро вболівали за учасниць на етапі народного голосування і з не меншою активністю розкупили на благочинному ярмарку надані конкурсні поробки. Виручені кошти передано заводським родинам, чиї чоловіки і батьки віддали життя на східних рубежах України.


Цього разу причарувати сумських машинобудівників власними талантами наважилися 35 співробітниць об’єднання, які представили на конкурс майже 70 робіт. І це їм вдалося якнайкраще, адже кожен зразок handmade-творчості вражає своєю довершеністю, оригінальністю, душевністю… Розмаїття поробок просто приголомшливе: чудові картини, вишукані прикраси, саморобні іграшки, в'язані, вишиті і плетені речі, декоровані вази, креативні вироби у техніці декупаж, усілякі сувенірні композиції з бісеру, холодного фарфору, тканини, кольорового паперу та інших матеріалів.

 

Так що визначитися, кому ж найбільше імпонує титул тріумфаторки, було нелегко і трудовому колективу, котрий підтримував конкурсанток своїми голосами на відбірковому етапі, і суддям, яким довелося обирати кращих із кращих у фіналі змагання. Власне, «народне волевиявлення» проходило на підприємстві упродовж чотирьох днів. Гаряча лінія прес-центру, що координує даний проект, ледь не почервоніла від дзвінків. У цілому, свої симпатії майстриням віддали близько 450 співробітників об’єднання, сформувавши таким чином п’ятірку фавориток, а вже з-поміж них журі визначало володарок першого, другого та третього призових місць. 

 «Заводчанки не припиняють нас дивувати. Як їм вдається поєднувати в собі стільки талантів? І з робочими завданнями бездоганно справляються, і вдома чудові господині, а ще й знаходять час та бажання творити. Причому їхнє рукоділля, як на мене, то справжнє мистецтво», – зазначив під час засідання суддівської комісії голова профспілки «Машметал» Іван Совгіра.

Апогеєм хендмейд-марафону, що тривав протягом двох місяців, стала церемонія нагородження. За усталеним звичаєм кожна учасниця отримала під час неї окрему порцію уваги – усім без винятку рукодільницям презентували ювілейні книги про Сумське НВО та смаколики. До слова, цьогоріч не обійшлося без новинок. На підприємстві вирішили запровадити особливу номінацію «Народна улюблениця». Такий статус дістався двом майстриням, які, так би мовити, зупинилися за крок до перемоги. Йдеться про Ірину Варуху та Оксану Коломієць, котрі підготували на конкурс вишукані комплекти прикрас. На згадку жінкам вручили великі скатертини, вишиті у національному стилі з елементами корпоративної символіки СНВО.

Далі довгоочікувана мить – оголошення призерок. Згідно з рішенням журі, почесну третю позицію, яка автоматично принесла її власниці праску Tefal, посіла Лариса Ніколаєнкова, що виготовила скриньку неймовірної краси. Срібло handmade-змагання виборола Марина Макарова зі своїм сувеніром-оберегом – козаком Василем. Їй в якості дарунка – сушарка для овочів та фруктів Vinis. А ось головний приз, багатофункціональна мікрохвильова піч Samsung, стане незамінною помічницею на кухні Олени Рижик, котра вразила суддів дивовижними квітковими композиціями з холодного фарфору.

Вітаючи конкурсанток та глядачів, генеральний директор об’єднання Олексій Цимбал зауважив: «Проект «Маминими руками» припав до душі сумським машинобудівникам. Він увібрав у себе і момент змагальності, і водночас можливість зробити добру справу. І це стосується не тільки учасниць, а й великої кількості заводчан, які об’єднуються навколо шляхетної мети – допомоги сім’ям наших працівників-учасників АТО, що загинули за незалежність рідної країни».

Продовжився захід благодійним ярмарком. Стартова вартість поробок була доволі символічною, отож покупці радо додавали певну суму, пояснюючи це тим, що за пропоновані витвори мистецтва не шкода й доплатити, а головне – у такий спосіб вони вшановують пам’ять своїх колег: Ігоря Завального, Сергія Палешка, Ігоря Косточки, Дмитра Лісовенка та Андрія Степанця. Загалом, завдяки торговиці вдалося зібрати майже 3,5 тис. грн, які передано їхнім сім'ям.

Додаткове фінансування виділило також ПАТ «Сумське НВО», закупивши до 8 Березня подарунки дружинам і дітям героїв новітньої війни.