Канада зацікавлена у співпраці з Сумщиною

На цьому акцентував Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман ВАЩУК під час зустрічі з головою облдержадміністрації Миколою КЛОЧКОМ.


Посол приїхав на Сумщину, щоб обговорити з Миколою Клочком питання щодо налагодження активної двосторонньої співпраці Канади і Сумщини, а також експорту продукції, виготовленої у Сумській області.

За словами Посла, з України у Канаду вже успішно експортують меблі, взуття, текстиль, кондитерські вироби та IT-технології. Сумщина може стати однією із областей, яка також експортуватиме свою продукцію.

Микола Клочко розповів і про те, що саме наша область видобуває 40% всієї української нафти і 12% газу. Іноземних гостей це зацікавило і вони готові розглядати шляхи співпраці і у цьому напрямі. 

Запропонували вони у майбутньому співпрацю і у сфері розвитку сімейних ферм та молочних кооперативів.

«Обласна влада готова долучитись до цієї ініціативи, на законних підставах  сприяти  і співфінансувати проекти», – наголосив Микола Клочко.

На останок, посадовці обмінялись книжковими подарунками. Очільник області презентував гостям також інвестиційний довідник Сумщини двома мовами.

У ході поїздки Роман Ващук планує відвідати Сумський обласний художній музей ім. Н. Онацького, Сумський державний університет, місто Тростянець, а також зустрітися з підприємцями в Охтирці.