Керівник медбатальйону “Госпітальєри” Яна Зінкевич відвідала Суми

Українськиа доброволець-медик, начальник Медичного управління та реабілітації бійців Української Добровольчої Армії, волонтер медичного батальйону «Госпітальєри», народний Герой України Яна Зінкевич відвідала Суми і своїх побратимів. Вона також зустрілася з Президентом України під час його візиту до Сум та керівниками області.


Під час зустрічі з керівниками Сумщини, звичайно, говорили про військові події, проблеми, з якими стикаються учасники АТО під час служби та після повернення, про психологічні аспекти реабілітації, про їхнє життя.

Яна завітала на Сумщину, аби взяти участь у відкритті Центру надання соціальних, медичних та психологічних послуг учасникам АТО, поспілкуватись із побратимами, їхніми родинами. Після урочистого відкриття Центру з Яною Зінкевич поспілкувався Глава держави

Яна Зінкевич нагадала, що зустрічалася з Президентом під час лікування в ізраїльській клініці. «Тоді було дуже мало надій на моє одужання», – зазначила вона. «Такі центри потрібно створювати по всій Україні. Це тільки початок. Бійці заслуговують на нашу підтримку, повагу і те, щоб держава їх максимально підтримувала. Ми готові в цьому допомагати», – сказала волонтерка.

Президент зазначив, що під час спілкування з ізраїльськими лікарями побачив мало їхньої надії і віри в повне одужання Яни, але в її очах побачив неймовірну силу волі, енергію і бажання одужати. «Своїм прикладом Ви продемонстрували, що ніколи не треба здаватися, не треба опускати руки», – сказав Петро Порошенко, додавши, що це справжнє диво і привітав Яну з народженням доньки.

За період активної фази АТО, починаючи з 2014 року, дівчина особисто витягла та врятувала більше двох сотень поранених українських солдат із передової, створила та й досі керує медичним батальйоном «Госпітальєри».

5 грудня 2015 року автомобіль «Госпітальєрів» потрапив у аварію, в результаті якої Яна Зінкевич отримала складний перелом хребта. На щастя дівчину врятували ізраїльські медики. Їй провели успішну 10-годинну операцію, після якої вона навіть народила доньку. За здоров'я обох хвилювалися лікарі, адже завагітніла волонтер, ще перебуваючи в інвалідному візку.

Наразі Яна  поєднує виховання доньки Богдани з волонтерською діяльністю, готується до вступу у медичний університет. Саме про це мріяла до війни…