Колекцію поштових марок намагався вивезти співвітчизник за кордон

Через митний пост «Катеринівка» Сумської митниці ДФС громадянин України намагався перетнути кордон з незадекларованими культурними цінностями – поштовими марками.


Нещодавно в зону митного контролю митного поста “Катеринівка” Сумської митниці ДФС у напрямку «виїзд» з території України пішки слідував українець. Під час митного огляду його особистих речей у гаманці працівники митниці виявили вісімнадцять поштових марок, випущені до 1991 року.

Про наявність цих культурних цінностей громадянин не зазначив в митній декларації та не заявив при усному опитуванні. Таким чином, він порушив митні правила, передбачені статтею 472 Митного кодексу України. За цим фактом складено протокол про порушення митних правил.

Нагадуємо, що вивезення за межі території України знаків поштової оплати, виданих до 1991 року, можливе лише за наявності відповідного дозволу.

Відповідно до вимог п. 9 Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон, – дозвіл на вивезення за межі території України не потрібен для знаків поштової оплати України: поштових марок і блоків, маркованих поштових конвертів і маркованих поштових карток виданих після 1991 року.