Коли розпочне працювати міська ПЛР-лабораторія

Міський голова Олександр Лисенко під час щопонеділкової апаратної наради повідомив, що міська влада застосує всі можливі рушії для якнайшвидшого переведення роботи міської ПЛР-лабораторії з тестового режиму в робочий.


Заступник начальника управління охорони здоров’я Наталія Кіпенко розповіла, що документи на реєстрацію лабораторії подані до органу стандартизації, метрології та сертифікації, але рішення щодо ліцензування поки що немає.

З огляду на ситуацію, міський голова доручив управлінню охорони здоров’я якнайшвидше вирішити питання переведення роботи міської ПЛР-лабораторії з тестового режиму в робочий і пообіцяв зі свого боку також всіляко сприяти вирішенню питання. Олександр Лисенко наголосив на тому, що такої установи потребують не лише місто, а й область, адже наразі подібні дослідження проводить головним чином лише ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України».

«Як це так: вклали такі кошти у її створення, а запустити на повну потужність не можемо. Якщо йде затримка від державного органу, давайте звертатись до голови обласної державної адміністрації, і він швидко відреагує на цю ситуацію. Нам сьогодні в місті та області потрібна ще одна ПЛР-лабораторія, адже ми можемо обстежувати не лише сумчан», – сказав Олександр Лисенко.

Наталія Кіпенко повідомила, що, за прогнозами, впродовж січня–лютого відбудеться підвищення захворюваності COVID-19, а також очікується сезонне підвищення захворюваності на ГРВІ та грип. Нині, повідомила посадовиця попри зменшення нових випадків інфікування, ситуація з захворюваністю на COVID-19 залишається напруженою, зокрема в частині госпіталізації та смертності. Минулого тижня кількість нових випадків недуги, що фіксували щодня, коливалась від 36 до 211.

Заступник начальника управління охорони здоров’я нагадала, що з 8 січня в Україні діють посилені карантинні обмеження, що триватимуть по 24 січня, – часу, за який мине інкубаційний період у тих, хто міг інфікуватись під час новорічно-рідзвяних свят. Наталія Кіпенко та Олександр Лисенко закликали сумчан дотримуватись вимог локдауну. Самосвідомість і самоорганізація – головні чинники, що допоможуть запобігти поширенню коронавірусної інфекції, – вкотре наголосив очільник міста.