«Коли я виросту»: дітлахи сумських машинобудівників фантазували про майбутнє з допомогою фарб та олівців

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей у ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» відбулася очікувана багатьма заводськими родинами подія – церемонія нагородження учасників конкурсу дитячого малюнка, який пройшов вже вдев’яте поспіль і за цей час міцно закріпив за собою статус одного з найпопулярніших соціальних проектів на підприємстві. Власне, маленькі веласкеси, моне та рембрандти, що виховуються в сім’ях сумських машинобудівників, вчергове були на висоті, бездоганно впоравшись із цьогорічним творчим завданням – пофантазувати на тему: «Коли я виросту».


У цілому, теперішній турнір юних живописців порадував 132 неперевершеними мистецькими шедеврами, для створення яких малеча використала не лише традиційні техніки малювання, майстерно вправляючись із олівцями, фломастерами та фарбами, а й вдалася до креативу, доповнивши свої творіння аплікаціями, віршами, шматочками тканини тощо.

Переважно заводські пікассо і левітани  зображували, ким воліють стати. І судячи з малюнків, за десяток-два років Україна отримає чудових вчителів, лікарів, програмістів, танцюристів, пожежників, поліцейських і, безперечно, машинобудівників. Разом із тим окремі конкурсанти пішли іншим творчим шляхом, представивши, наприклад, фантастичне бачення світу в майбутньому або ж наповнивши власні роботи глибоким філософським підтекстом.

«Фантазії у дітей різні, однак всі вони про одне – про успішне майбутнє, – зазначив під час церемонії нагородження генеральний директор ПАТ «Сумське НВО» Олексій Цимбал. – Бажаємо, аби мрії наших юних художників обов’язково здійснилися. А нині вважаємо за необхідне усіляко сприяти розкриттю їхніх талантів, дати можливості розвиватися як особистостям і, звісно ж, почуватися щасливими. Якраз через це на підприємстві підтримуються і розвиваються всі соціальні проекти, орієнтовані на дітей наших співробітників».

За словами очільника профспілки «Машметал» Івана Совгіри, йому як співголові журі конкурсу украй важко робити вибір на користь когось із учасників. «Дітвора, як завжди, вражає: талановито і по-дитячому щиро! Так що визначитися з лідерами – непроста місія, котра щоразу перетворюється на запеклу дискусію між суддями», – зізнався Іван Іванович. 

У даній ситуації втішає, що без нагород не залишається ніхто з конкурсантів, додала лідер молодіжного об’єднання СНВО Юлія Толстун. Кожному маленькому майстру пензля підприємство підготувало розвиваючі набори для творчості, а також пакунки з різноманітними смаколиками. Та й призерів не звичних три, а аж одинадцять. І для всіх них – додаткові  подарунки.

Зокрема, діти були розподілені на співставні за віком категорії: 4-6, 7-10 та 11-14 років, а відтак кількість володарів золота, срібла та бронзи даного мистецького змагання автоматично зросла утричі.

Отже, до когорти тріумфаторів серед найменших учасників потрапили Ростислав Матузний, а також Софійка Кругляк і Дар’я Гасай, посівши перше, друге та третє місця відповідно. На призовий п'єдестал у середній категорії піднялися Ксенія Зимак, Максим Руденко і Крістіна Котенко. У старшій групі перемога за Валерією Грабецькою, срібло отримала Олександра Бриченко, бронза ж дісталася Михайлу Парфенцеву.

Власником ще одного особливого призу вже традиційно став найбільший креативник. Цьогоріч журі відзначило оригінальність мистецького рішення Марійки Нікоденко (12 років), яка вельми неочікувано зобразила омріяну професію стоматолога. А от кому дістанеться титул народного улюбленця-2018, вирішував трудовий колектив підприємства, долучившись до інтернет-голосування на корпоративному сайті http://social.snpo.ua/. Дане почесне звання здобула 9-літня Юлія Пащенко. З майже 350 прийнятих голосів більше півсотні надійшло саме за змістовний малюнок цієї юної художниці під назвою «А може бути?..»