Команда АДС «Сумигаз» переможці Всеукраїнських змагань профмайстерності аварійних служб

3 вересня на навчально-тренувальному полігоні АТ «Вінницягаз» відбувся Фінал III Всеукраїнських змагань аварійних служб газорозподільних компаній. Загалом в змаганнях взяли участь 22 газорозподільні компанії України. Три найсильніші вийшли в фінал. Фахівці служби «104» «Сумигаз» змагалися в професійній майстерності з колегами «Дніпропетровськгазу» та «Рівнегазу». Команда з Роменського відділення АТ «Сумигаз» продемонструвала найкращі результати та впевнено здобула перемогу.


До складу кожного екіпажу входили 5 осіб: майстер, диспетчер, два слюсарі аварійно-відбудовних робіт та водій. Бригади аварійників оцінювалися по шести дисциплінам. Учасникам потрібно було за 60 хвилин виявити всі витоки на надземному газопроводі, відшукати та локалізувати витоки на підземному сталевому та поліетиленовому газогонах. Бригада з Сумщини показала найкращий результат під час виконання завдань на полігоні та за годину виявили, локалізували усі витоки газу.

Ще одне завдання – потушити пожежу в приямку з подальшим усуненням витоку.

Додатково перевіряли оснащення спецавтомобіля матеріально-технічними засобами. Оцінювали зовнішній вигляд, стан коліс, гальмівної системи, двигуна, зовнішніх світлових приладів та укомплектованість автомобіля.

Окрім того фахівці демонстрували свої навички в одяганні засобів індивідуального захисту – протигазів, а також свої теоретичні фахові знання. Загалом під час змагань аварійники проходили перевірку по шістьом дисциплінам. Кожен етап заходу оцінювала конкурсна комісія, до складу якої увійшли представники газорозподільних компаній України.

Газовики впевнені, що такі змагання вкрай необхідні, адже дають нагоду черговий раз перевірити свою фаховість. До моменту заїзду на полігон, жоден конкурсант не бачив ані розташування складових газорозподільної мережі, ані схеми газопроводів. Це дає гарну нагоду оцінити підготовку та випробувати сили на дещо іншому обладнанні, перейняти нові методи роботи у колег з інших областей.

Показавши високу оперативність та якість роботи в екстрених ситуаціях, звання кращої аварійної бригади України виборола команда «Сумигазу» та впевнено перемогла. Другу сходинку посіли аварійники з «Рівнегазу», а бронзу отримала бригада «Дніпропетровськгазу».