Котельня північного промвузла порушує договірні зобов’язання та накопичує борги

ТОВ «КППВ» порушує умови договору з АТ «Сумигаз» та від листопада місяця накопичило заборгованість на понад 19 млн грн. Від початку опалювального сезону від теплопостачальної компанії не надійшов жоден платіж за розподіл газу до котельні, яка розпочала роботу в листопаді 2021 року.


Нагадаємо, що 29.10.2021 року за сприяння Сумської обласної державної адміністрації та міського голови міста Суми укладений договір про переведення боргу та реструктуризацію боргу між АТ «Сумське МНВО», АТ «Сумигаз» та ТОВ «КППВ» на загальну суму 39 млн грн. Відповідно до угоди органи міської влади виступили поручителями за ТОВ «КППВ».

АТ «Сумигаз» вимушене знову звертатися щодо ситуації з Котельнею північного промвузла до міського голови міста Суми, прокуратури, Служби безпеки України, і публічно вкотре висловлює стурбованість за сумчан, для яких опалювальний сезон під загрозою.

Загалом 30% доходів АТ «Сумигаз» отримує саме за послуги розподілу газу, надані теплопостачальним компаніям. Тому зменшення рівня розрахунків з боку підприємств ТКЕ негативно позначаються не лише на внутрішньому фінансовому стані газорозподільного підприємства, а й на його розрахунках з контрагентами.

Своєчасна оплата за доставку газу – це кошти для утримання газових мереж та обладнання на них, виконання капітальних реконструкцій та поточних ремонтів, підтримки належного тиску газу, аби газ був доставлений до кожного споживача. Суттєва частина плати за розподіл газу спрямовується на роботу аварійно-диспетчерської служби 104, яка в режимі 24/7 захищає здоров’я, життя і безпеку усіх користувачів.