Кредитами влада маскує свою непрофесійність, а насправді сидить «на голці» МВФ

Україна потрапила під ручне управління міжнародних фінансових організацій настільки, що це загрожує національним інтересам держави. Так прокоментував депутат Сумської обласної ради, представник Опозиційної платформи – За життя Микола Войтенко надання Україні 5-ти мільярдів доларів траншу від Міжнародного валютного фонду.  


Депутат говорить: економіка України «лежить» після карантину. Але хоч фінансова допомога й потрібна, він не бачить підстав радіти черговому міжнародному кредиту для України.

«Державний борг України перед західними кредиторами, за інформацією Міністерства фінансів, складав цієї весни понад 83 млрд доларів США. І це найбільший борг в Європі! Зараз влада радіє, що нам ще дали 5 мільярдів, з яких два ми отримаємо найближчими днями, а іншу суму восени. Чому радіють? Тому що беруть кошти вони, а віддавати протягом 15 років будуть інші», – обурюється Микола Войтенко.

Цьогорічний кредит – це вже 11-та програма підтримки від МВФ для України. За умовами міжнародних донорів, перший транш, 2 мільярди доларів, перерахують одразу до державного бюджету України, і скерувати ці гроші влада зобов’язана на зміцнення фінансової та макроекономічної стабільності, та боротьбу з корупцією. Хоч український прем’єр і заявив, що на цей раз МВФ не вимагає підвищення ціни на газ для населення, депутат сумнівається, і говорить: «МВФ не показує текст до моменту підписання. Тому, скоріш за все, міжнародні «друзі» виставлять чергові умови».

Микола Войтенко каже, що уряд влаштовує свято при отриманні кожного траншу. «Але що насправді стоїть за таким «жестом доброї волі» від МВФ? А стоїть за цим купа зобов’язань, які ляжуть на плечі українців: за ці гроші ми відкрили ринок землі; від нас вимагають посилення податкового тиску на бізнес українців; вимагають закрити «зайві» школи і скоротити вчителів; вимагають продовжити вбивчу реформу Супрун. Також у зв’язку з траншем вже з осені можуть вирости ціни на газ та опалення, а борги за комуналку будуть «вибивати» за допомогою штрафів», – наголосив депутат.

Він вважає, що кредитами влада маскує свою непрофесійність, а насправді сидить «на голці» МВФ і інших фінансових міжнародних організацій.

«Очевидно, що МВФ не цікавить мир в Україні і спрямування коштів на стимулювання української економіки. Він має зовсім інші цілі – отримати свої надприбутки і знищити Україну як соціальну державу. На жаль, керівництво країни цей план влаштовує. Опозиційна платформа – За життя розробила антикризову програму. Ми пропонуємо провести чесну реструктуризацію зовнішніх боргів, припинити війну, інвестувати в економіку, розвиток громад і допомогу сім’ям. Але уряд навіть не хоче про це чути. Виникає питання: навіщо українцям такий уряд?», – резюмував Микола Войтенко.