Кролевецька ОТГ: аналіз спроможності освітньої мережі та будівництво нового стадіону

Зазначені питання обговорювалися під час онлайн-консультації експертів Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD з фахівцями Кролевецької ОТГ.


Спільно з начальницею управління освіти, молоді, спорту, культури і туризму Кролевецької міської ради Наталією Дібровою була проведена робота над показниками та аналіз спроможності освітньої мережі в цій громаді. Говорили про організацію діяльності малокомплектних шкіл, формування закладів культури в умовах об’єднаної територіальної громади.

«Вартість утримання одного учня в школах громади коливається від 18 до 66 тис. гривень на одного учня в рік. Щодо наповнюваності класів – тут показник в громаді коливається від 24 учнів на один клас до 4 учнів. При цьому, середній показник, врахований при розрахунку обсягу освітньої субвенції, у  Кролевецькій ОТГ становить 19 учнів на один клас», – зазначила радниця з питань управління муніципальними фінансами Ірина Алєєва.

За словами заступника голови В’ячеслава Жовті, питання освіти є одним з пріоритетних в житті громади. Кролевецька ОТГ має на своєму балансі 6 міських та 2 сільських ЗОШ, один зі загаданих закладів – Кролевецький ліцей №3 є опорним.

Також у сфері освіти, громада опікується спортшколою, школою мистецтв, футбольним клубом та Центром позашкільної роботи. Відвідування останнього є безкоштовним для дітей та здійснюється за рахунок коштів громади.

«Минулоріч побудовано стейт-парк та волейбольний майданчик. У планах будівництво  сучасного стадіону на території Кролевецької школи №1 з футбольним полем, трибунами та зоною для вор-кауту. Проєкт буде реалізований за рахунок державних коштів на суму понад 6 млн.гривень», – коментує заступник.

Як підкреслила Наталія Діброва, громада працює над покращенням умов навчання для маленьких кролевчан. Окрім закупівлі мультимедійного обладнання для всіх ЗОШ, Кролевецька ОТГ опікується й питанням енергозбереження. Вже замінені всі вікна в одному з ДНЗ, наразі заміна вікон в процесі ще в 5-ти ДНЗ. Також замінено й котли у двох сільських школах.

«Наша команда спільно з ОТГ Сумщини аналізує статистичні дані, демографію, наявні ресурси, кадрове забезпечення та використання приміщень закладів загальної середньої освіти на їх територіях. Ми вивчаємо та розглядаємо співвідношення витрат на освіту, а також вартість утримання однієї дитини та одного класу в навчальному закладі. Такий аналіз допоможе громадам більш досконало вивчити питання галузі освіти на своїй території та у подальшому розвивати її», – впевнена керівниця Сумського РО Марина Лобова.

Допомогу в аналітичних розрахунках надав аналітик ефективності освітніх мереж Сергій Пазюк.