Ландшафтні композиції, тисяча кущів троянд: Як планують озеленити Суми

Як повідомив директор КП «Зеленбуд» Володимир Лаврик, спільно з Сумським національним аграрним університетом було опрацьовано три ландшафтних композиції площами 127 м2, 136 м2 та 32 м2. Вони будуть розташовані у напрямку вул. Г. Кондратьєва, у сквері «Дружба» та у парку ім. Івана Кожедуба.


Також планується створення двох тематичних композицій до державних свят – Дня Конституції та Дня Незалежності України. Окрім того, працівники комунального підприємства разом із науковцями СНАУ підготували і направили до управління архітектури та містобудування пропозиції щодо озеленення основних вулиць міста.

Очільник обласного центру Олександр Лисенко звернув увагу на вул. Харківську, де зроблено нову дорогу, а в подальшому ремонтуватимуть тротуари, відновлюватимуть фонтани та міст, але є проблемна ситуація з деревами, більшість із яких уже сухі.

Директор «Зеленбуду» зазначив, що ще минулого року разом із науковцями СНАУ було обстежено дерева по даній вулиці та висаджено іспанські платани у сквері по пр-т. Лушпи. Окрім того, зі спеціалістами опрацьовано питання висадки по цій вулиці червоних кленів.

Наразі ж, на липовій алеї працівниками комунального підприємства проводиться пломбування дерев та підрізка крон. Окрім того, ведеться робота з висадки троянд у місті. Після проведення тендеру заплановано висадити 1000 кущів троянд біля пам’ятника Михайлу Лушпі поблизу парку «Казка».