Лідери президентської гонки Тимошенко й Бойко мають найбільше шансів вийти до другого туру

Соціологи з Центру “Софія” оприлюднили свіжі дані щодо електоральних симпатій українців. Про це повыдомляэ сайт podrobnosti.ua

Якщо говорити про загальну оцінку стану в країні, то соціологія демонструє невтішні для влади результати. Лише 15 відсотків опитаних (15,1%) вважають, що влада веде країну в правильному напрямку. І аж 77 відсотків (77,1%) не схвалюють курс держави.

Переважна більшість опитаних (80,5%) не схвалюють роботу Петра Порошенка на посаді президента України. Позитивно оцінюють його діяльність лише 15 відсотків опитаних (15,2%).

Якби президентські вибори відбулися цієї неділі, то найбільші шанси вийти до другого туру мали б два кандидата: лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко з результатом у 16,2 відсотки та засновник “Опозиційної платформи – За життя” Юрій Бойко – у нього 14,1 відсотка. Чинний президент – Петро Порошенко – на третьому місці з результатом 8,2 відсотка.

Цікаво, що більше 5 відсотків на президентських виборах, за даними соціологів, можуть набрати ще декілька кандидатів – Володимир Зеленський – 7,9 відсотка, Анатолій Гриценко – 7,2, Святослав Вакарчук 5,8 відсотка та Олег Ляшко 5,4.

А от усі інші кандидати можуть набрати значно менше – на рівні статистичної похибки – Андрій Садовий трохи більше трьох відсотків (3,1%), а от ще менше – наприклад, Євген Мураєв (2,8%), Олександр Шевченко (2,3%), Олександр Вілкул (1,5%), Руслан Кошулинський (1,2%) та Вадим Новинський (0,6%).

До речі, лідерами парламентських перегонів можуть стати ті самі політичні сили, представники яких ведуть і у президентському рейтингу. “Батьківщина” набрала б 15,5 відсотків. А от “Опозиційна платформа – За життя” була б на другому місці з результатом у 14,4. Третє місце – БПП “Солідарність” 7,1 відсотка. Четверте – партія “Слуга народу” 6,9. П’яте місце – партія “Громадянська позиція” – цю політсилу підтримують 5,6 відсотка опитаних. Долає бар’єр у 5 відсотків і Радикальна партія Олега Ляшка (5,2%).

Центр соціальних досліджень “СОФІЯ” з 18 по 22 листопада 2018 року провів опитування населення у всіх областях України (на підконтрольній території). Всього було опитано 1204 респондента віком від 18 років і старше.

Вибірка опитування репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними ознаками. Метод опитування – індивідуальне інтерв’ю (“віч-на-віч”) за місцем проживання респондента (на дому). Статистична похибка не перевищує 3,0%.