Медичні заклади Сумщини закуповують автомобілі для сімейних лікарів

Зокрема, наразі автівки придбали Ямпільська ЦРЛ та Тростянецький центр первинної медичної допомоги.


«Старим автомобілям швидкої допомоги у Тростянецькому центрі первинної медичної допомоги (колишній Залізничній лікарні) десь по 30 років. Навіть оновити їх не мали змоги, оскільки раніше коштів вистачало лише на заробітну плату персоналу», – зазначила керівник центру Світлана ЛОБОДА.

6 квітня виповнюється перший рік Тростянецькому центру первинної медичної допомоги, створеному у рамках реалізації медичної реформи. За цей час розмір медичної субвенції збільшився майже вдвічі, адже лікарі підписали угоди на обслуговування з 70% мешканців громади. Укладено угоду з Національною службою охорони здоров’я, яка перераховує кошти за кожного пацієнта, який підписав декларацію. Це й дало можливість придбати авто вартістю близько 500 тис. грн.

Автомобіль повнопривідний, ощадливо використовує пальне. Його купівля відбулася через тендер за кошти медичної субвенції та співфінансування Тростянецької міської ради.

Також позитивні зміни у наслідок медичної реформи вже побачили у Ямполі. У Ямпільську ЦРЛ придбано автомобіль для сімейних лікарів, вартість якого 323 тис. грн.

На нових автомобілях лікарі зможуть без перешкод здійснювати виїзди до пацієнтів не лише по місту, а і в сільську місцевість, організовувати там профільні прийоми людей у ФАПах та ФП. У разі потреби, швидко та з комфортом доставляти хворого до лікарні.