Ми пишаємося безсмертними подвигами Івана Кожедуба

На цьому наголосив голова обласної організації Опозиційна платформа – За життя, співголова однойменної депутатської групи в Сумській обласній раді Олександр Стрельченко сьогодні, 8 червня, під час урочистостей з нагоди 100-річчя з дня народження тричі Героя Радянського Союзу, Маршала авіації Івана Кожедуба.


В центрі Сум, біля пам’ятника найвідомішого льотчика-винищувача часів Великої Вітчизняної війни відбулися урочисті заходи. Віддати шану асу авіації та покласти квіти до підніжжя меморіалу Івана Кожедуба прийшли й депутати обласної та Сумської міської рад – представники ОП-ЗЖ. До речі, саме завдяки критиці опозиціонерів на адресу міської влади, що пам’ятник Івану Кожедубу був занедбаний, його привели до ладу буквально напередодні. І під час заходів меморіал легендарному льотчику виглядав достойно.

Олександр Стрельченко говорить, що унікальний життєвий і бойовий досвід Івана Кожедуба, його мужність, відвага та віра у власні сили є прикладом бездоганного виконання службового обов’язку та невичерпним джерелом, яке надихає сучасних захисників повітряного простору України. На його подвигах виховалася не одна плеяда льотчиків.

«Взагалі про життя Кожедуба можна розповідати годинами. Він – легендарна особистість, які народжуються раз на століття! Ми пишаємося безсмертними подвигами земляка, дякуємо йому за Перемогу. Ми обов’язково збережемо пам’ять про нього і передамо її нащадкам!», – наголосив Олександр Стрельченко.

Співголова депутатської групи Опозиційна платформа – За життя в Сумській міській раді Ігор Перепека зазначив, що прославленого аса авіації знають більше як Героя Великої Вітчизняної війни. Але він воював і в Кореї. І саме нашого Кожедуба найбільше там боялися американці. Під час Великої Вітчизняної він знищив більше 60 ворожих літаків, але його літак ні разу не вдалося збити. В Кореї, коли він командував винищувальною авіаційною дивізією, льотчики отримали 216 повітряних перемог.

«Взагалі Сумщина славиться такими героями, як Іван Кожедуб, Сидір Ковпак, Павло Рибалко, Степан Супрун, Семен Руднєв. Саме на подвигах цих історичних постатей ми повинні виховувати молоде покоління, а не переписувати історію в угоду західних кураторів», – наголосив депутат.

Тричі Герой Радянського Союзу Іван Кожедуб нагороджений двома орденами Леніна та «За службу Батьківщині у Збройних Силах СРСР» II і ІІІ ступенів. Кавалер семи орденів Червоного Прапора, Олександра Невського та двох Червоної Зірки, Бойового Червоного прапора Монгольської Народної Республіки.