Микола Березін: Ми повинні бачити, хто в області пасе задніх

Звіт про виконання обласного бюджету варто розглядати в розрізі галузей економіки, місцевих бюджетів та видів надходжень. На цьому сьогодні під час засідання бюджетної комісії наголосив її голова, депутат обласної ради від партії «Відродження» Микола Березін, заслухавши інформацію директора Департаменту фінансів Сумської ОДА Олени Батраченко.

«Ми повинні бачити, як, із чого наповнюється обласна скарбничка, хто при цьому пасе задніх. Наприклад, нас цікавлять обсяги перерахованих у 2018 році податків, зборів, платежів до місцевих бюджетів області від підприємств, установ та організацій, які зареєстровані за межами області. Хотілося б побачити цифри у розрізі міст обласного значення, районів, ОТГ», — відзначив Микола Березін. Він вніс пропозицію рекомендувати Головному управлінню ДФС у Сумській області підготувати таку інформацію.

Голову комісії підтримали обласні депутати, зажадавши, окрім іншого, дані про обсяги надходжень податків, зборів, платежів до місцевих бюджетів області від підприємств-позичальників, які отримали компенсацію відсоткової ставки за залученими кредитами у 2017-2018 роках. Обранців зацікавило й питання, чому підприємства сільського та лісового господарства, будівництва, транспорту, зв’язку, торгівлі (потужні супермаркети, ТРЦ), фінансові установи, які мають солідний товарообіг і прибуток, перераховують незначні обсяги податкових платежів (податок на прибуток, ПДФО тощо). Крім того, депутати профільної комісії звернулися до облдержадміністрації з рекомендацією провести моніторинг віддачі до місцевих бюджетів області використання інвестицій в АПК та дорожнє господарство.

На наступному засіданні комісії питання виконання обласного бюджету буде розглянуте вже з урахуванням виконання Програми економічного розвитку Сумської області за 9 місяців 2018 року в розрізі галузей економіки, місцевих бюджетів міст, районів, ОТГ та видів надходжень.