Микола Березін: На Сумщині більше 1,5 тисячі підприємств працюють на бюджети інших областей

Щоб забезпечити розвиток Сумщини в наступних роках, потрібно шукати додаткові резерви надходжень до обласного бюджету. І вони є. Про це в ефірі «UA:Суми» повідомив голова постійної бюджетної комісії облради, депутат від партії «Відродження» Микола Березін.

«Бюджет — це не сухі цифри, а можливість забезпечити функціонування в регіоні (районі, місті, селі) шкіл, дитсадків, закладів спорту, культури, соцустанов. Для цього сьогодні потрібно шукати додаткові резерви надходжень. І ми вже над цим працюємо.

Наприклад, я взяв дані по роботі супермаркетів у Сумах. Виявилося, що жоден із них не платить за землю. Усі вони переважно зареєстровані в інших областях і не сплачують податок на прибуток до нашого бюджету, хоча користуються нашими територіями. Крім того, супермаркети не платять податок на нерухоме майно. Вони перераховують сюди лише частину ПДФО. Я не розумію, чому такі великі об’єкти не поповнюють бюджет області. Я писав листа в Сумську міськраду з відповідним питанням — там теж не знайшли відповіді.

Схожа ситуація і з торговими центрами. Згідно з даними за перше півріччя, тільки місцевий універмаг «Київ» сплатив у бюджет більше 3,5 млн грн, інші, зареєстровані за межами Сум, — у 5-6 разів менше.

На бюджетній комісії ми розглянули це питання і разом із податковою відпрацьовуємо його на рівні області — у розрізі районів та міст з’ясуємо, де саме знаходяться підприємства, не зареєстровані в області (а їх більше 1,5 тисячі), і будемо працювати на тим, щоб бюджет Сумщини поповнювали всі, хто працює на її території», — повідомив Микола Березін.