Микола Клочко: “Ми не дамо розхитати ситуацію в прикордонній області”

Ситуація в Конотопі повністю контрольована, порушень громадського порядку немає.


На цьому наголосили голова Сумської облдержадміністрації Микола Клочко та начальник ГУ Національної поліції в Сумській області Микола Лушпієнко під час спільного брифінгу із журналістами щодо блокування залізничних шляхів у Конотопі.

Очільник області зауважив, що до Сумщини ввечері п’ятниці приїхали близько ста активістів та два народних депутата – Семен Семенченко та Єгор Соболєв, аби провести свою чергову піар-акцію. Біля залізничного вокзалу вони розбили намет і намагалися зупинити потяги. Втім, на ці виклики відреагувало не лише керівництво області та нацполіція, а й місцеві мешканці, активісти, які висловлювалися проти блокади та провокацій.

«Люди вже добре стали розбиратися, де політичний піар, де провокації, а де реальна турбота про інтереси держави. Тому я дякую конотопчанам за принципову позицію у небажанні допустити розхитування порядку й стабільності в регіоні, працівникам нацполіції – за чітко злагоджену роботу», – наголосив голова ОДА.

Микола Лушпієнко розповів, що прибулі активісти говорили, буцімто приїхали на екскурсію до Конотопа на запрошення міського голови Артема Семеніхіна. «Але, розуміючи ситуацію та їх наміри, по тривозі були підняті деякі підрозділи поліції, здійснена чітка координація подальших дій, узгоджених з керівництвом Національної поліції України. Основним нашим завданням було не допустити кровопролиття і надзвичайних ситуацій з боку заїжджих – серед них не було жодного представника Сумщини», – акцентував увагу головний поліцейський області.

Наразі збираються всі докази, опитуються свідки, відкрито кримінальне провадження по ч.1, ст. 279 КК України (Блокування транспортних комунікацій та захват транспортних підприємств) та в зв’язку зі зверненням «Укрзалізниці» про нанесені збитки через зупинку вантажних потягів. Після детального опрацювання матеріалів усі вони будуть передані до прокуратури.

За твердженням Лушпієнка, на сьогодні у Конотопі знаходяться шість активістів, які приїхали з Семенченком та Соболєвим. Вони розташувалися в наметі поблизу залізничного вокзалу і фотографують вантажні потяги, які рухаються через Конотоп. Ситуація повністю контрольована.

«Усі об’єкти соціальної інфраструктури в області будуть охоронятися так, як цього вимагає чинне законодавство і жовтий рівень загрози тероризму в області. Ми не дамо нікому розхитати ситуацію в прикордонній області», – підсумував Микола Клочко.