Микола Клочко привітав сумських спортсменів

Голова ОДА Микола Клочко, голова облради Володимир Токар та міський голова Олександр Лисенко привітали сумських спортсменів зі здобутими нагородами на всеукраїнських та міжнародних змаганнях. 


У центрі уваги присутніх на зустрічі очільників області з членами збірної команди з панкратіону та бронзовим призером чемпіонату Європи з карате Ігорем Угнічем були яскраві виступи сумських спортсменів на Чемпіонаті Європи з греплінгу в м. Нові Сад (Сербія), Чемпіонаті України серед юнаків з панкратіону та особисто-командному фіналі Кубку України з панкратіону серед чоловіків та жінок, що проходив у Вінниці, а також 52-му Чемпіонаті Європи з карате в турецькому місті Ізміт.

За словами голови облдержадміністрації Миколи Клочка греплінг, панкратіон, карате – це спорт сильних, мужніх та витривалих, який є гарною школою, сприяє фізичному розвитку, зміцненню сили волі та характеру молодої людини. «Беручи участь у змаганнях міжнародного рівня, ви не лише демонструєте власний професіоналізм та витривалість, а й стійкість українського народу. Тому мені особливо приємно, що ви, наші борці, доклали чимало зусиль, щоб принести ці нагороди до скарбнички українських збірних і до книги спортивних перемог Сумщини», – зауважив очільник області під час вручення почесних грамот.

До слова, на 52 Чемпіонаті Європи з карате сумчанин Ігор Угніч у складі збірної команди України виступав у розділі командне куміте та став бронзовим призером. За рішенням команди та тренерського складу завойований командою кубок був подарований нашому землякові. Він говорить, що цей результат довгоочікуваний для нього і пишається, що приніс славу для рідної Сумщини. Адже це перша медаль в історіїї сумського карате із офіційних турнірів по карате WKF серед дорослих.

Ламає стереотипи, що панкратіон – нежіночий вид спорту, і чемпіонка Європи Ганна Заікіна. Цього разу вона блискуче виступала на фіналі Кубку України з панкратіону у Вінниці. У майбутньому дівчина планує поборотися за першість на Чемпіонаті світу. А ще хотілося б, щоб її улюблений вид спорту нарешті став олімпійським і спробувати завоювати олімпійське золото.

Як розповів головний тренер збірної команди України з панкратіону Сергій Череднеченко, 60% членів збірної України з даного виду спорту – вихованці сумської школи панкратіону. Нині сумські спортсмени мають достатній рівень фінансування, що дає можливості для нових перемог і високих результатів. Зокрема, 12 сумчан у складі української команди готуються до  Чемпіонату Європи з панкратіону, що проходитиме в Італії з 7 по 12 червня.