Микола Клочко: «Сумщина входить у четвірку областей України, театри яких мають малу сцену»

Очільник області взяв участь у відкритті малої сцени Сумського обласного академічного театру ім. М. Щепкіна та відвідав прем’єру вистави «Одержима».


За словами голови облдержадміністрації, на будівництво малої сцени з обласного бюджету було виділено майже півтора мільйони гривень.

«Я вдячний усім, хто вірить сьогодні в театральне майбутнє Сумщини, турбується за наш театр, − зазначив Микола Клочко. − Також хочу порадувати громадськість Сумщини та колектив театру. Адже на цьому покращення умов у храмі Мельпомени не припиняється. Ми продовжуємо реконструкцію нашого театру і, враховуючи державну політику щодо дітей з особливими потребами, якими особливо піклується дружина Президента України Марина Порошенко, у театрі буде збудований підйомник, щоб людям з особливими потребами було зручно пересуватися. Ми робимо все можливе, щоб мешканці Сумщини відчували, що влада піклується про культуру».

 У березні почались роботи. Куратором проекту став перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Марченко. На цей рік ще заплановано дві реконструкції − установка підйомника та реконструкція другого поверху адміністративного приміщення.

Родзинкою малої сцени є сама сцена, яка має здатність рухатися і змінюватися.

Директор театру – заслужений діяч мистецтв України Микола Юдін розповів, що глядацька зала малої сцени розрахована на 101 місце.

«Я нещодавно був присутній на міжнародному театральному форумі, куди з’їхалися понад 140 керівників театрів із країн Європи, – зазначив він. – На зібранні чи не всі директори храмів Мельпомени Європи говорили про необхідність мати через 5 років малі сцени. Мені навіть хотілося зауважити: шановні, ви започатковуєте малі сцени, а ми її вже маємо. Приємно відзначити, що влада області сьогодні так серйозно опікується культурою і духовністю. Із таким підходом, я впевнений, з часом наш театр стане чи не найкращим в Україні».