Микола Клочко відзначив переможців учнівських олімпіад

Голова облдержадміністрації привітав переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України


«Сьогодні в цьому величезному залі цілий парад інтелектуалів. Це 464 найкращих учні – переможці різноманітних олімпіад та конкурсу науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України», – зазначив Микола Клочко, вітаючи майбутню еліту області.

За його словами, цьогоріч на Сумщині в олімпіадах взяло участь понад 86 тисяч учнів. Честь області на всеукраїнському рівні захищали 99 учнів, майже половина із них здобули  перемогу.

«Значні досягнення на Всеукраїнському конкурсі-захисті  науково-дослідницьких робіт мають учні-члени Малої академії наук України. Переможцями ІІІ етапу стали 26 юних науковців. Дослідження, які зараз робить наша молодь, викликають захоплення, – додав очільник області. – Приємно й те, що Сумщина в п’ятірці областей за результатами ЗНО. І ми розуміємо, що освіта на Сумщині, завдяки вчителям та дітям, на дуже високому рівні. Я пишаюся досягненнями учнів та їх навчальних закладів».

Привітали кращих школярів і заступник голови обласної ради Тетяна Головко та Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Вікторія Гробова.

«Сумщина за здобутками в освіті на достойному рівні серед областей України, у нас є чим і ким пишатися, – зазначила Вікторія Гробова. – Також я вдячна вчителям-наставникам та керівникам наукових гуртків за те, що саме вони розкривають в учнях потенціал та бажання до наукових звершень».

Переможці олімпіад та конкурсів наукових робіт в день нагородження їх дипломами та грамотами хвилювалися не менше, ніж під час самих інтелектуальних змагань. Разом із тим вони були щасливими, що їх знання дають конкретний результат уже сьогодні.

«У майбутньому я хочу стати лікарем, – розповідає Великочернеччинської спеціалізованої ЗОШ учениця Альона Марченко, яка  зайняла третє місце на всеукраїнському рівні олімпіади з екології. – Але буду займатися наукою й далі, тому що впевнена, що саме ми маємо рухати науку України вперед».

«Треба вірити в себе. Це вже 80% успіху», –  впевнена одинадцятикласниця Сумської школи №7 Олеся Мацькович. І її формула успіху виправдала себе, адже Олеся  зайняла перше місце на всеукраїнському етапі з історії та отримала третє місце за роботу в Малій академії наук з історії.