Микола Клочко: влада має працювати на людей

На цьому наголосив голова облдержадміністрації Микола Клочко під час засідання колегії облдержадміністрації, заслухавши питання про реалізацію на Сумщині Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій на період до 2020 року


Очільник області повідомив учасникам засідання колегії, що протягом 2017 року із передбачених обласною програмою майже 6 мільйонів гривень використано лише 4% коштів. На квітневій сесії депутатами обласної ради  були затверджені зміни, які мають заохотити малий та середній бізнес використовувати грошову допомогу, передбачену програмою.

«У ході реалізації програми велику роль буде приділено кооперативному руху на селі, розвитку сімейних фермерських господарств, особистих селянських господарств. Тому прошу впроваджувати цю програму на місцях і проводити роз’яснення серед сільського населення, – говорив Микола Клочко. – Адже ми чудово маємо розуміти, особливо голови районів та об’єднаних громад, що реалізація програми сприятиме підтримці зайнятості сільського населення і створенню додаткових можливостей для зростання доходів особистих селянських господарств».

Очільник області окремо звернувся до голів районів і ОТГ з вимогою підтримувати жителів області, робити все можливе задля розвитку сільських територій.

«Голова райдержадміністрації має відстоювати державницьку позицію, працювати для людей, відстоювати їх інтереси, підтримувати малий та середній бізнес на селі, а не бути у змові з агрохолдингами та великими агровиробниками і відстоювати їх інтереси, – підкреслив Микола Клочко. –  Це ж стосується і голів ОТГ. Вас люди обрали для того, щоб ви будували ефективні громади, а не грабували власне населення».

Директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Маслак детально зупинився на основних напрямках, за якими особистим селянським господарствам, малому та середньому бізнесу на селі надається підтримка з обласного бюджету. Це, зокрема, підтримка ягідництва; сприяння збільшенню обсягів виробництва органічної продукції; сприяння збереженню генофонду лебединської та української бурої молочної порід великої рогатої худоби; фінансове забезпечення розвитку галузі свинарства у суб’єктів малого підприємництва; відтворення племінного поголів’я вівцематок, баранів, ярок; підвищення кваліфікації відповідних менеджерів органів місцевого самоврядування; сприяння розвитку фермерських та сімейних фермерських господарств; розвиток агрокооперації та підтримка сільськогосподарської дорадчої діяльності.