Микола Клочко закликав сумську владу до конструктиву

На цьому голова облдержадміністрації наголосив під час апаратної наради у ході розгляду низки проблемних питань щодо захисту прав жителів Сумщини.


Очільник області зазначив, що останнім часом у деяких містах регіону загострились взаємовідносини між керівниками органів місцевого самоврядування та депутатським корпусом, і вирішуються ці проблеми різними шляхами: хтось знаходить компроміси та продовжує роботу, а хтось відверто саботує примирення та втягує до конфлікту обласну і центральну владу.

«Шановні колеги, я хочу, щоб ви чітко розуміли позицію і повноваження фракцій, повноваження органів місцевого самоврядування та ставились до своїх обов’язків відповідально. Шукайте компроміси та пам’ятайте: не можна ставити політику вище інтересів людей», – акцентував Микола Клочко та нагадав, що незважаючи на проблеми у взаєморозумінні між Сумською облдержадміністрацією та обласною радою у 2016 році, все ж вдавалося знаходити спільну мову та співпрацювати.

Також очільник області висловив прохання до представників місцевого самоврядування та депутатського корпусу міст та районів не втягувати до своїх конфліктів обласну та районні державні адміністрації, а вирішувати ці питання за круглим столом.

«Я не хотів би втручатися в роботу будь-якої ради: обласної, районних та міських, окрім перевірок дотримання делегованих повноважень, передбачених законом України, що є нашим прямим обов’язком», – звернув увагу присутніх Микола Клочко та додав, що облдержадміністрація працює суворо в рамках діючого законодавства і вимагає такої ж позиції від інших представників влади.

 «Позиція облдержадміністрації дуже чітка: ми готові допомагати, проте умови та ультиматуми ми не сприймаємо і хочемо, щоб кожен чиновник органів місцевого самоврядування або державної адміністрації виконував свої законні обов’язки і не виходив за їх межі, як це передбачено статтею 19 Конституції України. Тому усі істерики та ультиматуми, які міські голови собі дозволяють на адресу облдержадміністрації, ми сприймаємо як свідчення їх незрілості та бажання політичного піару», – підбив підсумки голова облдержадміністрації.