Микола Клочко зустрівся із заступником посла Латвійської республіки

Голова облдержадміністрації та радник, заступник Надзвичайного і Повноважного Посла Латвійської республіки в Україні Ірена ПУТНИНЯ обговорили питання організації художньої виставки балтійських художників у травні цього року в Сумах.


«Під час візиту на Сумщину Поважний Посол Латвії в Україні Юріс ПОЙКАНС разом із Вами, Миколо Олексійовичу, відвідав Сумський обласний художній музей ім. Н.Онацького і йому дуже сподобалася експозиція митців із Прибалтики, – зазначила Ірена Путниня. – Тож в цьому році ми хотіли би організувати на Сумщині виставку творів художників не лише з Латвії, а можливо із усіх трьох Прибалтійських країн».

За словами Миколи Клочка, у музеї наразі знаходиться 14 творів мистецтва авторів із Латвії, 25 – Литви і 12 – з Естонії. Тож виставка має бути цікава, як для жителів області, так і для представників країн Прибалтики.

«Приємно, що Латвійську республіку з Україною та Сумщиною зокрема пов’язують не лише економічні зв’язки, а й культурні. Давайте їх розвивати. Адже у вашій країні активна українська діаспора (більше 20 общин), є українські школи, які успішно функціонують», – наголосив голова облдержадміністрації.

Сторони домовилися вже у травні організувати на базі обласного художнього музею виставку «Прибалтійська симфонія». Відкриття її попередньо заплановане на середину травня, коли Сумщина відзначатиме Дні Європи в Україні.