Микола Войтенко: Коли всі країни світу зайняті питанням захисту своїх людей, українська влада виставляє державу на аукціон

Депутат Сумської обласної ради від Опозиційної платформи – За життя Микола Войтенко прокоментував в ефірі телеканалу АТВ голосування за Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення № 2178-10».


«Вчора, під покровом ночі, «Слуги МВФ», які ще донедавна називалися «Слугами народу», разом з «Європейською солідарністю» та «Голосом», які є слугами соросовських та інших міжнародних фінансових спекулянтів, проголосували за закон за продаж землі сільськогосподарського призначення. Президент Зеленський після голосування законопроекту у першому читанні, обіцяв усьому українському народу, що до прийняття закону в цілому він проведе загальнонаціональний референдум. Але, на жаль, в черговий раз не виконав свою обіцянку. Він зрадів, коли побачив голосування на табло, бо напевне йому тепер є чим відзвітувати перед закордонними кураторами», – заявив опозиціонер.

Політик відмітив, що з самого початку команда Опозиційної платформи – За життя боролася проти прийняття цього закону.

«Наші колеги у Верховній Раді подали багато поправок, завдячуючи чому до сьогоднішньої ночі і не був прийнятий закон. Депутати від Опозиційної платформи – За життя  не дали жодного голосу і зараз. Наші колеги у Верховній Раді цей закон будуть оскаржувати в Конституційному суді! Підстав для визнання його антиконституційним – більш ніж достатньо! Перше – порушення регламенту, бо позачергове засідання Ради було призначено на 30 березня, а закон по факту був прийнятий вже наступної доби. Друге – розглядати правки по землі могли за законом тільки на пленарному засіданні, а не на позачерговому. І те, і інше – порушення регламенту, що може стати підставою для скасування закону», – зазначив депутат облради.

Також Микола Войтенко підкреслив, що опозиціонери будуть домагатися, щоб питання щодо ринку землі було винесено на всеукраїнський референдум.

«Ми маємо розуміти, що в той час, коли всі країни світу зайняті питанням захисту своїх людей, ресурсів і економіки, українська влада навпаки – приймає рішення про продаж святого для кожного українця – землі. Одним словом, виставляє державу на аукціон. Ми вважаємо цю політику неправильною і антинародною. Але ми зробимо все, щоб це питання все-таки було винесене на всеукраїнський референдум, і докладемо всіх зусиль, щоб наша земля залишилася у власності народу, а не в руках міжнародних спекулянтів і олігархів!», – заявив опозиціонер.