Микола Войтенко: Маю надію, що спільними зусиллями ми знайдемо ресурси, аби відновити фінансування чорнобильців

У поточному році планується завершити встановлення вікон у Сумському обласному спеціалізованому диспансері радіаційного захисту населення. На нові енергозберігаючі віконні блоки, яких тут близько двохсот, за ініціативи обласних депутатів від Опозиційної платформи – За життя, які вже не перший рік опікуються питаннями допомоги чорнобильцям, виділили 1,5 мільйона гривень.


Щорічно лікування у медзакладі проходить майже три тисячі чорнобильців Сумщини. Вони запевняють, що останнім часом лікарня стала значно кращою і за тридцять років реабілітації чи не вперше бачать такі кардинальні зміни. У диспансері замінили поли, зробили ремонт, придбали обладнання, закупили нові меблі, спеціалізовані ліжка, енергозберігаючі вікна.

Металопластикові конструкції в лікарні розпочали встановлювати влітку минулого року. Олександр Супрунов – генеральний директор компанії-підрядника каже, що вікна зробили спеціальні, рекомендовані для лікувальних закладів. Їх дуже зручно мити дезінфікуючими розчинами. Склопакети заповнені аргоном для покращення термоізоляції, а відкоси зроблені з термопанелі.

Депутат Сумської обласної ради, представник ПП Опозиційної платформи – За життя Микола Войтенко говорить: «З одного боку ми створюємо комфортні умови для перебування хворих, підтримуючи температурний режим в приміщеннях, з іншого – під час опалювального періоду це буде значна економія бюджетних коштів на теплоносії».

На черзі – заміна вікон на технічному поверсі та підвальному приміщенні, де знаходиться лікувально-фізкультурний кабінет.

«Я маю надію, що нова влада і наша політична сила спільними зусиллями знайдемо ресурси, щоб належним чином відновити фінансування і чорнобильців, і закладів, які опікуються їхнім лікуванням. Відповідно до діючого законодавства, ніхто не має права зменшувати права і соціальні стандарти людей. Над чим ми й будемо працювати», – запевнив Микола Войтенко.

Цьогоріч, окрім вікон, за ініціативи обранців облради з групи Опозиційна платформа – За життя, виділено 500 тисяч гривень на ремонт приміщень в диспансері. Ще півмільйона спрямовано на закупівлю сучасного обладнання в офтальмологічний кабінет.