Микола Войтенко: Нинішня ціна на природний газ убиває економіку

«За останній рік ціни на комуналку зросли більше ніж на третину. Тарифи на електроенергію підвищилися майже на 40%. Природний газ подорожчав у 2,6 раза. Зросли тарифи на водовідведення, водопостачання, опалення і гарячу воду». Такі цифри навів депутат Сумської обласної ради від ОП-ЗЖ Микола Войтенко.


Політик говорить, що за зубожінням населення, 60% якого за даними ООН живе за межею бідності, і яке не в змозі платити «драконівські» тарифи, влада «взялася» за товаровиробників. З 1 жовтня стартова ціна природного газу на Українській енергетичній біржі вперше досягнула 38,5 тис. грн за 1 тис. кубометрів.

«Влада своїми непрофесійними та непродуманими діями у сфері енергетики вбиває українського товаровиробника. Адже ціна на природний газ майже 40 грн за метр кубічний фактично ставить на коліна реальний сектор економіки. Так, колишній флагман вітчизняного машинобудування – Сумське НВО призупинило 2/3 своїх виробництв. Під загрозою зупинки ПАТ «Сумихімпром». Адже при такій ціні на природний газ вони не зможуть виробляти конкурентоспроможну продукцію», – певен Микола Войтенко.

На думку опозиціонера є загроза банкрутства підприємств, втрати робочих місць, дефіциту місцевих бюджетів. Окрім цього захмарна ціна на енергоносії призведе до здорожчання всіх товарів і послуг та основних харчових продуктів. Перш за все – олії, цукру, інших важливих товарів. На тлі пандемії українці просто не виживуть у такій фінансовій кабалі.

Микола Войтенко каже, що ціна на газ для бюджетної сфери, яка складає 16 тисяч 400 грн за тисячу кубометрів також завдасть удар по кошторисах громад.

«Ми пропонуємо владі терміново укласти прямі договори між суб’єктами господарювання, які постачають природний газ, і укласти контракти, щоб забезпечити населення і реальний сектор економіки дешевими енергоносіями. Наша політсила зареєструвала у Верховній Раді законопроєкт «Про національного постачальника природного газу», прийняття якого дозволить стабілізувати ціни на вітчизняному газовому ринку. Вона може бути 200 доларів за тисячу кубометрів. Якщо нинішня влада не розуміє, як це зробити – нехай іде у відставку. В Україні є професійні управлінці, які зможуть налагодити роботу економіки і знизити комунальні тарифи для населення», –  резюмував Микола Войтенко.