Міністерство культури зобов`язало Сумську міськраду реставрувати скульптури Арістіда Круазі

Скульптури “Два янголи” та “Голгофа” роботи француза Арістіда Круазі, які знаходяться на центральному цвинтарі Сум, – є пам’ятками національного значення. Це стало причиною звернення прокуратури до Мінкульту з листом про необхідність їхнього збереження. Міністерство культури, у свою чергу, зобов’язало міську раду реставрувати скульптури, повідомляє Суспільне.


“У вересні нам прийшов лист про те, що перевірка ініційована, а у жовтні вже надійшла інформація, що за результатами проведеної перевірки контролюючим органом зобов’язано Сумську міську раду, у власності якої знаходяться ці пам’ятки культурного значення, укласти охоронні договори та провести реставраційні роботи. Звертались ми до Міністерства культури, оскільки ці пам’ятки включені до реєстру Національних пам’яток, це єдині пам’ятки в м. Суми подібні”, – розповів заступник начальника управління обласної прокуратури Олександр Макаров.

Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради замовив оцінку вказаних пам’яток, розповів директор департаменту Юрій Клименко. “Оцінка первісна складає 5 млн 187 тис 314 грн і, відповідно до акту приймання-передачі основних засобів, даний об’єкт був 24 липня 2020 року переданий на баланс департаменту інфраструктури міста”, – сказав Клименко.

За інформацією сумського дослідника Павла Кушнірова, робота французького скульптора Арістіда Круазі “Два янголи” була замовлена сумським меценатом Павлом Харитоненком для могили його малолітньої доньки Зінаїди, яка померла восьмирічною у 1889 році від дифтериту. А роботу “Голгофа” цукрозаводчик замовив для могили свого батька – Івана Харитоненка. Бронзова копія “Голгофи”, без нижньої скульптурної групи, стоїть на могилі самого Круазі. Обидві скульптури, що знаходяться вСумах, виконані з білого мармуру.

Телефоном директор департаменту інфраструктури Олександр Журба про плани на реконструкцію пообіцяв розповісти 10-го грудня. Загалом, сказав, що в бюджеті міста зараз бракує понад 140 млн грн.

Автор – Ігор Стрельцов