Міжмуніципальне співробітництво у сфері охорони здоров’я обговорювали на Сумщині

Про важливість інструменту міжмуніципального співробітництва говорили під час онлайн-семінару присвяченому зазначеній темі. Участь в заході взяло понад 40 фахівців з територіальних громад Сумщини.


За словами однієї зі спікерок заходу, керівниці Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD Марини Лобової, семінар мав на меті роз’яснити сутність та переваги інструменту співробітництва територіальних громад у сфері охорони здоров’я, порядок його організації, а також ознайомлення із практичними порадами та кейсами щодо укладання та реалізації таких договорів.

На її думку, міжмуніципальне співробітництво в сфері охорони здоров’я може надати громадам можливість розвивати медичну сферу на своїх територіях спільно з громадами-сусідами, зменшуючи при цьому фінансове навантаження на свої бюджети:

«З передачею майна від районів до власності територіальних громад, питання такого співробітництво та, зокрема, співфінансування набуває ще більшої актуальності. У галузі охорони здоров’я така необхідність відчувається особливо, адже колишні ЦРЛ є доволі потужними інфраструктурними об’єктами. А якщо ж ми говоримо про розвиток (оновлення матеріально-технічної бази, розширення переліку послуг, створення сучасних та комфортних умов для лікарів і пацієнтів, впровадження інноваційних елементів у практику), то це, безумовно, потребує синергетичного ефекту, – зазначає Марина Лобова.

Ще однією спікеркою виступила радниця з питань муніципальних фінансів та управління Сумського РО Програми «U-LEAD з Європою» Ірина Алєєва , яка ознайомила учасників з фінансовими аспектами організації такого співробітництва.

Окремо під час заходу розглянули існуючі в Україні кейси міжмуніципального співробітництва у цій сфері, які можуть бути мультиплікаційно застосовані й громадами Сумської області.