Міжнародний день людей з інвалідністю відзначили на Сумщині

На Сумщині тривають заходи, присвячені Міжнародному Дню інвалідів, який відзначається 3 грудня. Напередодні цієї дати в обласній філармонії відбулися урочистості та святковий концерт.


Перший заступник голови Сумської обласної ради Олександр Стрельченко зазначив з трибуни, що це, скоріш, не свято, а нагадування суспільству, що є люди, які потребують особливої уваги та милосердя. Яким потрібно допомагати долати труднощі і жити на рівні з усіма.

«На Сумщині проживає 64 тисячі людей з інвалідністю, у тому числі 4 тисячі дітей. Хочу зазначити, що обласна рада не стоїть осторонь них. З обласного бюджету у рамках програми соціального захисту населення спрямовано майже 16 млн грн для надання додаткової соціальної підтримки. Також до допомоги долучаються й окремі депутати, волонтери. Я хочу їм сьогодні подякувати за це. А ще мені хочеться звернутися до всіх вас: серед вас багато талановитих особистостей. Незважаючи на діагнози, треба прагнути до кращого, завойовувати простір суспільства, розвивати таланти і бути успішними», – звернувся до присутніх Олександр Стрельченко.

Він побажав людям з інвалідністю повірити в себе, подякував усім  хто знаходиться завжди поруч з ними, надає підтримку та допомогу.

Присутніх також привітав голова ОДА Дмитро Живицький та директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло Дубровський.

«Наша задача, як влади, – зробити все, незалежно від того, в якому стані знаходиться людина, якого вона віку, проживає в селі чи в місті, щоб у кожного мешканця нашої області були рівні можливості. Ми над цим працюємо спільно з народними депутатами, обласною радою, органами державної влади. Ми прагнемо забезпечити в області дотримання прав і свобод, щоб кожна людина не відчувала жодних обмежень», – сказав Дмитро Живицький.

Учасників громадських організацій та окремих активістів за самовіддану працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у вирішення питань соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та  з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю відзначили відзнаками органів місцевої влади.

Далі всі присутні подивилися концерт, підготовлений артистами філармонії.

Сумська обласна рада