На газопроводах Сумщини виявлено та ліквідовано 9,6 тисяч витоків

У 2017 році фахівці ПАТ «Сумигаз» виявили 9,6 тис. витоків газу, у тому числі 41 на підземних розподільчих газопроводах. Ці заходи дозволили уникнути небезпечних ситуацій та скоротити втрати природного газу. Такі результати компанія отримала завдяки комплексному приладовому обстеженню (КПО), яке щорічно виконує служба діагностики газопроводів.


Під час проведення КПО спеціалісти виявляють місця пошкоджень та витоків газу в газопроводі. Проаналізувавши можливі причини виявлених пошкоджень, а це може бути і неякісна ізоляція, й корозійно-активні ґрунти тощо, спеціалісти компанії вживають заходи для приведення в робочий стан таких ділянок газопроводів.

«Найчастіше причиною витоків є застарілість газових мереж – понад 2,3 тисяч кілометрів газопроводів перебувають в експлуатації більше 25 років. Тому, для мінімізації витоків та безпечної доставки блакитного палива компанія реалізує План розвитку – інвестиційну програму до 2025 року», – розповів головний інженер ПАТ «Сумигаз» Дмитро Сергієнко.

Служба діагностики газопроводів створена у кожному відділенні ПАТ «Сумигаз», що дає змогу повністю охопити територію області. Щоб забезпечити безперебійну доставку газу 385 тис. споживачам Сумської області, «Сумигаз» здійснює постійну діагностику всього обладнання газорозподільної системи регіону. До цієї роботи щодня задіяна понад сотня фахівців компанії. За день вони обстежують приблизно 6 км. підземних та надземних газових мереж. Загалом, впродовж року таким чином проводиться технічний огляд понад 12 тис. км. газопроводів та обладнання на 3 тис. газорозподільних пунктах, які регулюють тиск для подачі газу до будинків.

Для удосконалення знань та професійних навичок спеціалістів з проведення КПО, ПАТ «Сумигаз» запровадило конкурс професійної майстерності бригад. У першому етапі конкурсу беруть участь бригади служби відділень з усіх районів області. Найкраща команда представляє Сумщину на Всеукраїнському конкурсі.

Такі змагання дають можливість підвищити рівень підготовки працівників служб контролю, які щоденно запобігають виникненню аварійних ситуацій та скорочують втрати природного газу. У реальних умовах вони постійно стикаються з різними нештатними ситуаціями, тому від їх якісної та оперативної роботи залежить безпека всіх споживачів природного газу.