На Глухівщині чоловік знайшов під мостом мінометну міну

21 липня о 17:42 до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення про виявлення предмету схожого на боєприпас в смт.Шалигіне Глухівського району. Як було встановлено, на небезпечну знахідку  натрапив місцевий житель на березі р.Лапуга. Боєприпас знаходився під мостом лише в 1 м від водойми та в 200 м від житлових будинків. Про це чоловік повідомив оперативні служби.


Працівники районного підрозділу Державної служби України з надзвичайних ситуацій попередньо ідентифікували знахідку як 50 мм. мінометну міну часів Другої світової війни. Дане місце взято під охорону правоохоронцями. Надано заявку на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних (м.Ромни.).

Рятувальники наголошують, боєприпаси часів минулих війн, незважаючи на розміри та значний вік, становлять велику загрозу для населення. Треба пам’ятати, що роботи з їх вилучення та знешкодження можуть проводити лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Громадянам, не можна таких знахідок навіть торкатись, а тим більше намагатись перенести. У жодному разі не можна користуватись поблизу радіо або мобільним зв’язком, це може спровокувати вибух. 

Треба припинити будь-які роботи, запам’ятати дане місце, повідомити про небезпеку оточуючих і негайно поінформувати місцеві органи влади, правоохоронців або безпосередньо зателефонувати на лінію екстреного виклику «101».