На готівкові гроші влади можна двічі виплатити всю заборгованість із зарплати українцям

Електронні декларації чиновників вразили не тільки наших співвітчизників, а й усю світову спільноту величезною кількістю готівки, захованою в матрацах. Тільки у членів Кабміну, керівництва АПУ, керівників служб і агентств, центральних органів влади і депутатів коаліції – 3 млрд 858 млн гривень готівки.


«Весь цей незрозуміло як зароблений і звідки взятий кеш у держслужбовців – хороший привід задуматися над результатами люстрації, – каже депутат обласної ради, голова фракції Опозиційного блоку Олександр Стрельченко. – Якщо влада хизується звільненням з держслужби поганих «попередників»-корупціонерів, то тепер вона зобов'язана пояснити суспільству, звідки у нової, молодої, «незаплямованої» команди чиновників-реформаторів такі суми. Адже на готівкові гроші влади можна майже двічі виплатити всю заборгованість із зарплати в країні, яка становить 1,9 млрд гривень».

Крім того, готівка у чиновників – це дохід. А значить, він повинен обкладатися податком. «Саме час фіскальній службі перевірити, чи сплачені податки з цих грошей, а антикорупційним органам – яким чином вони зароблені. Загалом те, що влада зберігає гроші готівкою, свідчить, що вона не вірить у стабільність економіки України, в надійність вітчизняної банківської системи і в національну валюту», – вважає депутат.

Але наших співвітчизників цікавить ще один момент. Якщо всі наші чиновники такі багаті, то чому такі некорисні? Вони не можуть провести реформи, відродити економіку, підняти зарплати і пенсії і забезпечити людям гідний рівень життя. «Швидше за все, їм на своїх посадах просто ніколи займатися реформами, оскільки вони день у день, раз у раз, плутають свої кишені з держбюджетом. У будь-якій державі за таку «помилку» вони вже давно сиділи б у в'язниці. Але, на жаль, не у нас…», – підсумував Олександр Стрельченко.