На матеріальну допомогу постраждалим учасникам АТО та сім’ям загиблих із обласного бюдежту виділено 4 млн грн

Вчора відбулося засідання Координаційної ради з надання допомоги учасникам АТО та членам їх родин. На заході йшла мова про виділення коштів з обласного бюджету, передбачених на одноразову матеріальну допомогу особам, які отримали травму, контузію, поранення, каліцтво або захворювання під час виконання службових обов’язків в зоні проведення АТО та сім’ям загиблих.


В ході антитерористичної операції на Сході України загинуло 128 жителів Сумської області, 387 отримали поранення та захворювання.

Матеріальна допомога надається постраждалим під час бойових дій жителям Сумщини у розмірі 25 тисяч грн. та сім’ям постраждалих у розмірі 100 тисяч грн. На поліпшення житлово-побутових умов проживання – 34 тисячі грн. На зазначені цілі у поточному році заплановано 4 млн грн.

Так, з початку цього року вже надано допомогу чотирьом сім’ям загиблих та 43 пораненим при виконанні службового обов’язку під час проведення АТО на загальну суму 1,5 мільйона гривень. Три родини загиблих отримали допомогу на поліпшення матеріально-побутових умов проживання на суму 136 тисяч гривень.

Крім того, у рамках Обласної програми соціального захисту населення на 2013-2016 роки, починаючи з 2014 року виплачена допомога сім’ям 96 загиблих та 298 постраждалим на суму майже 20 мільйонів гривень.

Перший заступник голови обласної ради Анатолій Річкаль зазначив під час наради, що отримані на війні травми виснажують захисників країни не лише фізично, а й морально. І тому ці питання влада має вирішувати обов’язково – не залишати бійців наодинці зі своїми проблемами. «Наше завдання – шанувати пам’ять про загиблих, дбати про їхні родини і допомагати усім учасникам АТО».

Представники Координаційної ради з надання закликали всіх, хто ще не скористався цією можливістю, звернутися із відповідною заявою для отримання матеріальної підтримки.

Розгляд заяв для отримання грошової допомоги проводиться спеціальною комісією, утвореною при Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації.