На “щепкінській” сцені виступили кращі танцюристи України

В останній день січня шанувальників українського народного танцю порадували своїм виступом танцюристи національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського. Концерт у Сумах відбувся в рамках Всеукраїнського туру відомого усьому світові колективу.


У залі – аншлаг. Квитки були розкуплені задовго до концерту. Артисти привітали усіх глядачів яскравою постановкою зі словами "Ми з України".

Далі – хореграфічні композиції "Запорожці", "Лісова пісня", закарпатський танок. Масові постановки були розбавлені сольними. Виступ за виступом колектив вражав яскравими костюмами, надзвичайними рухами і складними трюками. Після кожного номеру глядачі гучно аплодували та переживали разом з танцівниками.

Без слів, лише мовою танцю, ансамбль передавав на сцені різні емоції та ситуації. 

Наостанок, звісно, – "Гопак". Зал алодував стоячи, довго не відпускаючи артистів. Ті, хто прийшли на концерт, отримали масу емоцій та позитиву. А хтось із глядачів сказав: "Саме такими концертами маємо популяризувати патріотизм і українське мистецтво".

Довідка. Національний заслужений академічний ансамбль танцю України імені Павла Вірського – національний художній професіональний колектив України, що базується в Києві. Ансамль відлічує історію з 1937 року, засновниками були Павло Вірський та Микола Болотов. 1940 року ансамбль реорганізований в ансамбль пісні і танцю України, а 1951-го — знову реорганізований у Державний ансамбль танцю України. Незмінним керівником цього колективу в 1955—1975 роках був Павло Вірський, до 1980 року — Олександр Сегаль. Основу репертуару ансамблю становили старовинні й сучасні танці різних регіонів України, а також танці народів СРСР, країн народної демократії, хореографічні картини дореволюційного і сучасного життя («Запорожці», «Чумацькі радощі», «На кукурудзяному полі», «Новорічна метелиця» та ін.).

Показовою рисою ансамблю є широке відображення сучасної тематики і творче використання спадщини народного танцю. Завдяки високому рівню професійної майстерності ансамбль здобув широку популярність. За радянських часів колектив з великим успіхом гастролював у республіках СРСР, а також за кордоном (у КНР і В'єтнамі, 1956; Польщі, 1955; Англії, 1958; Франції і Австрії, 1959). Рекордний план ансамблю досягав 156 виступів на рік.

Наразі колектив теж багато гастролює за кордоном, відвідавши понад 60 країн світу, зокрема В'єтнам, Корею, Китай, Кубу, Австрію, Англію, Канаду, США, Бельгію, Францію, Іспанію, Італію, Грецію, Бразилію, Аргентину, Венесуелу, Португалію, Швейцарію, Данію, Андорру, Японію.