На Сумщині 21 громадянин задекларував доходи в сумі понад 1 млн гривень

З початку 2021 року триває кампанія декларування громадянами доходів, одержаних торік. Про це повідомляє RegioNews Суми з посиланням на пресслужбу ГУ ДПС у Сумській області.


Станом на 01.04.2021 по області громадяни подали 3201 декларацію про майновий стан і доходи. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість поданих декларацій збільшилась на 1677 (майже у два рази).

Із загальної кількості – 2726 обов’язкових декларацій та 475 декларацій для отримання податкової знижки.

Громадяни області декларували доходи, отримані:
• від отримання спадщини – подано 1108 декларацій;
• від продажу сільськогосподарської продукції – подано 549 декларацій;
• іноземні доходи – подано 146 декларацій;
• від здачі в найм нерухомого майна – подано 169 декларацій;
• від продажу рухомого і нерухомого майна – подано 484 декларації;
• інші доходи – подано 409 декларацій.

Доходи у сумі понад 1 млн грн задекларував 21 громадянин Сумської області, що на 10 громадян більше в порівнянні до минулого року.

Загальна сума задекларованих доходів цих громадян складає 92,5 млн гривень.

Самостійно нараховано 10,2 млн гривень зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та 1,0 млн гривень військового збору.

За результатами поданих декларацій задекларовано до сплати податку на доходи фізичних осіб у сумі 18,0 млн гривень та військового збору на загальну суму 3,0 млн гривень. З початку року до бюджету надійшло податку на доходи з фізичних осіб у сумі 8,4 млн гривень та військового збору – 1,2 млн гривень.

Про вищезазначене повідомила начальник Головного управління ДПС у Сумській області Наталія Кіяшко під час традиційного спілкування з журналістами друкованих засобів масової інформації Сумщини щодо ходу кампанії декларування.

«На даний час продовжується робота щодо організаційних заходів, спрямованих на належне виконання деклараційної кампанії 2021 року. Сплачені сумськими декларантами кошти будуть спрямовані не лише до бюджетів територіальних громад, а й на потреби армії. Індивідуальний внесок кожного у вигляді сплачених податків – це посильна допомога у вирішенні актуальних питань соціального-економічного розвитку та обороноздатності держави», – зазначила Наталія Кіяшко.

У зв’язку з тим, що на території Сумської області встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки, ЦОП працюють за графіком для надання невідкладних послуг.
Подати декларацію про майновий стан і доходи можна, скориставшись скринькою для кореспонденції, що розміщена в приміщенні ДПІ або надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

У 2021 році останній день подання декларації для фізичних осіб, які відповідно до норм розділу IV Податкового кодексу України зобов’язанні подати декларацію – 30.04.2021 року.

  • Для своєчасності подання декларації, пропонуємо скористатися спрощеною процедурою декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, акцентує начальник обласної податкової Сумщини.