На Сумщині чоловікові, який намагався незаконно вивезти за кордон дитину, оголошено підозру

За процесуального керівництва Сумської окружної прокуратури 30 листопада ц.р. повідомлено про підозру 41-річному чоловікові, який намагався без дозволу матері переправити доньку через державний кордон України.


При цьому він пропонував неправомірну вигоду співробітнику Держприкордонслужби України.
Йому інкримінують ч. 1 ст. 332 «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України», ч. 1 ст. 369 «Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі» КК України.

За даними слідства 10 листопада 2021 року житель м. Запоріжжя разом із 9-річною донькою в пішому порядку прибули в пункт пропуску «Юнаківка» для перетину кордону в РФ. Під час проходження прикордонного контролю чоловік не надав прикордоннику нотаріально посвідчену згоду матері на виїзд дитини за межі України. Коли правоохоронець відмовився їх пропускати, чоловік поклав у документи 200 доларів США та передав їх військовослужбовцю з проханням пропустити дитину без належних документів. Про вказаний факт охоронець кордону невідкладно повідомив керівництво.

Зазначимо, що про протиправний намір чоловіка інформацію отримали оперативники Чернігівського прикордонного загону, які у взаємодії зі співробітниками міграційної поліції ГУНП у Чернігівській області, під процесуальним керівництвом прокуратури Чернігівської області та спільно з військовослужбовцями Сумського прикордонного загону, припинили спробу незаконного вивезення громадянином України неповнолітньої дитини без згоди матері за кордон.

Попередньо встановлено, що вказаний чоловік розлучився з дружиною ще у 2018 році. Певний час донька проживала з матір’ю за усною домовленістю між колишнім подружжям, згодом чоловік звернувся до суду щодо визначення місця проживання дитини. Доки триває судовий процес, у серпні 2021 року чоловік забрав доньку під приводом погуляти, після чого дитину матері так і не повернув. З того часу жінка не знала про місцеперебування власної доньки, чоловік на телефонні дзвінки не відповідав.

Протиправні дії підозрюваного припинено військовослужбовцями Сумського прикордонного загону. Досудове розслідування здійснюється слідчими Сумського районного управління поліції.