На Сумщині майже 4 тисячі учнів закладів ПТО готуватимуть за регіональним замовленням

Про це в ефірі телеканалу UA:СУМИ повідомила директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Вікторія Гробова.


6 серпня ВНЗ України закінчили прийом заяв від абітурієнтів. А от професійно-технічні освітні заклади можуть формувати список учнів до 1 вересня. Крім того, МОН щороку продовжує ці терміни до 1 жовтня. Так що протягом вересня абітурієнти, які не вступили до вишів, мають можливість ще визначитися зі своїм майбутнім.

«Якщо абітурієнт не навчався у закладі профтехосвіти, він може безкоштовно отримати робітничу професію, яка є затребуваною, актуальною, непогано оплачуваною», – повідомила Вікторія Гробова.

За її словами, у цьому році в області за державний бюджет фінансується у галузі профтехосвіти тільки професія «Верстатник широкого профілю». Таких спеціалістів готують у Сумському центрі ПТО і нам виділено 25 місць на підготовку за цією професією. До речі, на жаль, на сьогодні подали лише 3 заяви на вступ за цією спеціальністю.

«Решта професій готується за регіональним замовленням, тобто за кошти обласного бюджету, – повідомила куратор освіти області. – У цьому році 3847 вступників готуватимуть заклади профтехосвіти за регіональним замовленням. Це і швачки, і продавці, і столяри, і муляри, і трактористи – спектр професій дуже різний».

До речі, у цьому році на оновлення матеріально-технічної бази закладів ПТО з обласного бюджету було виділено 22 мільйони гривень залишків освітньої субвенції за минулий рік. Тож наразі ремонтуються майстерні, закуповується комп’ютерне обладнання, обладнання для кухарів, верстатників тощо. Все це робиться для того, щоб учні закладів могли працювати в сучасних умовах і бути конкурентоспроможними на ринку праці після навчання.