На Сумщині налічується 14103 безробітних

За півроку послугами обласної служби зайнятості скористалися майже 30 тисяч чоловік.


На сьогодні в центрах зайнятості Сумщини перебуває на обліку 14103 безробітних.

За шість місяців центри зайнятості працевлаштували майже 14 тисяч осіб, що на півтори тисячі більше, ніж торік на цю дату.
За словами директора Сумського обласного центру зайнятості Володимира Підлісного, професійне навчання за направленням роботодавців та кошти служби зайнятості цього року пройшли 2432 безробітних. Всі вони отримали нову спеціальність і стали затребуваними на ринку праці, бо більшість набували фах на замовлення роботодавців, отже, працевлаштовані.

Протягом шести місяців 2017 року у громадських та інших роботах тимчасового характеру брали участь 4642 чоловіки з числа безробітних, що перевищує минулорічний показник.

За словами В.Підлісного, сьогодні на обліку в центрах зайнятості області перебуває 14103 особи, що на 271 менше, ніж на цю дату минулого року. З них 54,3% – жінки, 29,4% – молодь до 35 років, 34% – жителі сільської місцевості.

44,3% всіх, хто стоїть на обліку як безробітні, – люди з вищою освітою, 48,9% – з професійно-технічною, 6,8% – із загальною середньою та початковою.

Частка отримувачів допомоги у загальній чисельності безробітних – трохи вища за 80%. Середній розмір допомоги по безробіттю у червні нинішнього року становив 1766 грн. – на 339 більше, ніж у червні 2016 року.

Середня тривалість зареєстрованого безробіття в області 151 день. Отже, кожен, хто став на облік у центр зайнятості, користувався його послугами в середньому протягом п’яти місяців.

У середньому кожна людина, перебуваючи на обліку, шукала роботу 101 день.

Середній розмір заробітної плати однієї вакансії, яку пропонували роботодавці у звітному періоді, – 3470 грн., що на 1574 грн. більше, ніж торік.

Порівняно з минулим роком зменшилося навантаження на одне вільне робоче місце – нині на одну вакансію претендує вісім осіб, торік на одну вакансію претендувало сімнадцять безробітних.