На Сумщині намагалися підкупити прикордонників доларами США та російськими рублями

Чергові спроби давання неправомірної вигоди персонал Сумського загону зафіксував учора в пунктах пропуску «Катеринівка» та «Велика Писарівка».


Учора до пункту пропуску «Катеринівка» в пішому порядку на вхід до України з різницею в одну годину прибули двоє громадян Молдови. Під час проходження прикордонного контролю чоловіки надали прикордонникам паспортні документи та грошову винагороду в розмірі 1500 російських рублів кожний за безперешкодний перетин державного кордону України, а саме за проставлення в їхніх паспортах відповідних відміток Держприкордонслужби України з метою продовження терміну реєстрації на території Російської Федерації.

Також учора в пункті пропуску «Велика Писарівка» громадянин Росії пропонував прикордоннику хабар. Під час здійснення прикордонного контролю чоловік, з метою «вирішення питання» безперешкодного перетину кордону на вхід до України, запропонував прикордоннику неправомірну вигоду в розмірі 200 доларів США. Як згодом з’ясувалося, він перевищив встановлений термін перебування на території України.

У діях іноземців, за українським законодавством, містяться ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України.

Наразі охоронці кордону вжили всіх необхідних заходів для припинення виявлених правопорушень, а самих правопорушників передали працівникам поліції для прийняття відповідних правових рішень.