На Сумщині не вистачає нотаріусів

Сьогодні в Україні зареєстровано понад 780 державних нотаріальних контор і більше 5500 приватних нотаріусів.


Але більшість з них працюють в містах, а сільським жителям, щоб нотаріально завірити документ, волею-неволею доводиться їхати в місто, адже виклик нотаріуса додому, а тим більше в село – послуга недешева. Тим часом у сільській місцевості оформлення спадщини – вельми затребувана нотаріальна дія, але найчастіше спадкодавцями або спадкоємцями є літні люди, транспортування яких складна справа. Відзначимо, що ця проблема періодично збирала фахівців для обговорення протягом вже декількох років.

– Сьогодні дуже гостро стоїть питання забезпечення якісними нотаріальними послугами та їх доступності у сільській місцевості, – говорить начальник Головного теруправління юстиції в Сумській області Ірина Свистун. – І якщо у великих містах нотаріуси є в достатній кількості і мова може йти тільки про їх професійний рівень, то в селі нотаріуса днем ​​з вогнем не знайдеш. Так що нерідко, щоб його відвідати, людям доводиться подолати цілий ряд проблем: дістатися на маршрутці до міста, вистояти в черзі, якщо це державна контора, але ж часто потрібно не один візит. Звичайно, до приватного нотаріуса черг немає, але не всі можуть скористатися його послугами, багато з яких значно дорожче.

Якщо говорити про Сумщину, для нотаріального обслуговування населення створено 18 державних нотаріальних контор, з них працює тільки 13, в декількох райцентрах їх немає, тому по окремим дням туди приїжджають нотаріуси з інших районів, щоб обслужити клієнтів. Так що ми чітко бачимо проблему доступності нотаріальних послуг. Вона визначається і на рівні держави.

Парламентський комітет з питань економічної політики 4 жовтня підтримав ініціативу народних депутатів і Мін'юсту (законопроект 9140) зі створення уповноважених осіб Мін'юсту для оформлення спадщини, заповіту, договору дарування або довічного утримання. Цей законопроект покликаний забезпечити наших громадян в селах, районах, райцентрах доступною якісною послугою.

Джерело: shans.com.ua