На Сумщині одужали більше половини хворих на коронавірус

Станом на 28 квітня 2020 року на Сумщині 95 офіційно підтверджених випадків захворювання на коронавірусну інфекцію. Наразі від Covid-19 на Сумщині одужали 54 людини.


До числа осіб, які одужали від коронавірусної інфекції, додалися ще п’ятеро жителів с. Козацьке Конотопського району. А основна кількість госпіталізованих на сьогодні пацієнтів знаходиться в містах Кролевець та Суми. Про це повідомили в облдержадміністрації під час брифінгу щодо ситуації з захворюванням на коронавірусну інфекцію на Сумщині.

За словами заступника директора Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України Михайла МАЦЮКА, наразі у с. Козацьке немає людей з підтвердженими випадками COVID-19. Але це не є приводом для послаблення карантинних заходів. Інфекціоніст закликав жителів Сумщини звертатися до сімейного лікаря у разі навіть незначних підозр на коронавірусну інфекцію (кашель, невелике підвищення температури), адже наразі зросла кількість людей, у яких вірус COVID-19 протікає невиражено.

Голова групи експертів з питань інфекційних хвороб обласного управління охорони здоров’я Ірина ТРОЦЬКА повідомила, що сьогодні основна кількість госпіталізованих осіб знаходиться у містах Кролевець та Суми. Що стосується сімейного осередку спалаху COVID-19 у Кролевці, то члени родини отримали лікування в рамках стаціонарного надання медичної допомоги та відповідно до протоколу МОЗ https://bit.ly/2YaESg7. Тобто практично всі дороговартісні препарати (і антибіотики у тому числі) пацієнти одержували за рахунок бюджетного фінансування на майже 33 тис гривень. Наразі стан усіх членів родини є стабільним.

Аналіз перебігу коронавірусної інфекції  на Сумщині говорить про те, що 10% жителів області, які перехворіли, перенесли це захворювання в середньо-важкій формі, 10% – у важкій, але вже подолали вірус, а 80%  захворювання перенесли у легкій формі.

Повідомили на брифінгу і про те, що на Сумщині вже розпочали проводити  пробні обстеження методом визначення антитіл до COVID-19 (ІФА-тестування), але не в рамках пілотного проекту, що був анонсований заступником міністра охорони здоров’я, головним державним санітарним лікарем Віктором ЛЯШКОМ на одному з телеканалів. Таке тестування стало можливим завдяки співпраці між обласним центром служби крові та обласною інфекційною клінічною лікарнею. ІФА-тестування – це ще один спосіб визначити можливе перенесення коронавірусної інфекції. Механізм проведення такого аналізу суттєво не відрізняється від проведення швидких тестів – забір капілярної або венозної крові.