На Сумщині ПАТ «Укрнафта» зупинить подачу газу до чотирьох населених пунктів

ПАТ «Сумигаз» отримало офіційний лист від газовидобувної компанії ПАТ «Укрнафта» НГВУ «Охтирканафтогаз» про припинення  подачі газу до низки населених пунктів Сумської області через відсутність чинного дозволу  на користування надрами. У зв’язку з цим, із 9 червня понад 320 побутових споживачів регіону залишаться без блакитного палива на невизначений період.


Зокрема, мова йде про споживачів чотирьох населених пунктів – с. Столяреве, с. Яловий Окіп Липоводолинського району та с. Погожа Криниця, с. Заруддя Роменського району. Вони отримують природний газ власного видобутку від ПАТ «Укрнафта», що видобувається на Південно-Панасівському родовищі. Проте, через відсутність чинного дозволу на користування надрами газовидобувна компанія не може здійснювати подальшу подачу газу до ГРС Південна Панасівка та розподільні мережі ПАТ «Сумигаз».

«Зважаючи на те, що через Південна Панасівка подається газ власного видобутку НГВУ «Охтирканафтогаз», видобутий наПівденно-Панасівському родовищі, НГВУ не матиме можливості з 009.06.2017 року відповідно до Технічної угоди про умови приймання-передачі природного газу №215/СТ від 12.12.2014 року та договорів на транспортування (переміщенння) природного газу внутрішньопромисловими трубопроводами те передавати через ГРС Південна Панасівка в мережі ПАТ «Сумигаз», оскільки 09.06.2017 завершується термін дії спеціального дозволу, виданого ПАТ «Укрнафта» на користування газоносними надрами…», – йдеться в офіційному повідомленні газовидобувної компанії.

Наразі термін відновлення подачі газу до населених пунктів невідомий. Зі свого боку, для уникнення аварійних ситуацій, ПАТ «Сумигаз» просить споживачів припинити користування газовими приладами шляхом перекриття кранів перед ними та дотримуватися Правил безпеки газопостачання.