На Сумщині перевірять роботу шкіл-інтернатів

18 липня відбулася нарада керівництва обласної ради з очільниками департаменту освіти та науки, правоохоронних органів та інших уповноважених осіб з приводу проблем в Ульянівській школі-інтернаті.


 

За словами першого заступника голови облради Анатолія Річкаля, на ім’я керівника депутатського корпусу Семена Салатенка неодноразово надходили скарги на директора загальноосвітнього закладу щодо некомпетентності її роботи.

«У Сумській області всього 6 подібних установ для дітей, позбавлених батьківських прав або з фізичними вадами здоров’я. Неприпустима поведінка вихованців та вчителів у школах-інтернатах може зумовити в подальшому незаконні дії та правопорушення вихованців поза стінами навчального закладу. Задля недопущення таких випадків, ми маємо детально перевірити всі подібні заклади, в тому числі й Ул’янівську школу-інтернат», – заявив Анатолій Якович.

Лілія Ричкіна наголосила, що новий навчальний рік на Сумщині вихованці всіх інтернатів повинні розпочати в теплій та затишній атмосфері, адже вчителі для цих дітей мають бути в першу чергу друзями, а не утискати їх права. Приниження та невідповідна поведінка є непрофесіоналізмом педагогів.

У ході наради Анатолій Річкаль дав доручення негайно й компетентно проконтролювати в Ульянівському інтернаті навчальний процес, дослідити завдяки психологам клімат в колективі, перевірити внутрішню роботу закладу та господарську діяльність установи.

Не залишаться поза увагою департаменту освіти й науки регіону та правоохоронних органів робота й інших 5 закладів інтернатного типу.