На Сумщині піротехніки ДСНС знешкодили авіабомбу, що знаходилася поблизу нафтової свердловини

26 січня групою піротехнічних робіт міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни), проведені роботи зі знешкодження фугасної авіаційної бомби у Охтирському районі.


За попередніми даними, у полі поблизу с. Бугрувате було виявлено підозрілий металевий предмет великих розмірів, який ймовірно відкопали ще під час земляних робіт. Піротехніки ДСНС ідентифікували знахідку як авіабомбу (ФАБ-100). Відголосок часів Другої світової війни, вагою 100 кг, знаходився лише в 100 м від нафтової свердловини. При цьому радіус розльоту осколків від спрацювання авіабомби може становити близько 1 км.

Фахівці вилучили вибухонебезпечний предмет, завантажили на спецавтомобіль та вивезли на відведену ділянку, де знищили шляхом підриву.

Рятувальники наголошують, що незалежно від розмірів та значного віку, боєприпаси, що залишилися з часів минулих війн, вкрай небезпечні. А тому не можна їх навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно проінформувати оперативні служби за номерами «101» та «102».