На Сумщині планують закупити ще 163 комплекти обладнання телемедицини для сільських амбулаторій

Чотири амбулаторії у червні вже придбали таке обладнання, ще 13 комплектів телемедицини буде придбано для тих закладів, які наразі будуються в області (у проекти з будівництва входить і закупка обладнання). Наразі виділено кошти ще для 163 амбулаторій в сільській місцевості.


Залишок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, а саме 16 млн 137 тис. грн. буде спрямовано на придбання телемедичного обладнання.

Тимчасово виконуюча обов’язки начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Надія Лисенко наголосила, що це обладнання має бути єдиного зразка, щоб амбулаторії мали можливість без зайвих проблем підключитися до закладів вторинного і третинного рівня.

«Міністерство охорони здоров’я України листом від 24.01.2019 № 25.5.1-138/1864 рекомендувало перелік обладнання відповідно до Примірного табелю матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я, – зазначила посадовець. – Зважаючи, що частина обладнання з цього переліку може бути наявна в амбулаторіях, ми просимо керівництво медичних закладів подати інформацію про потребу у придбанні того, чого недостатньо, з метою раціонального та ефективного використання бюджетних коштів».

Крім того, під час наради депутати обласної ради внесли пропозицію щодо створення в обласному управлінні охорони здоров’я спеціального мобільного відділу, який би міг консультувати сільські амбулаторії щодо особливостей роботи із цим сучасним медичним обладнанням.