На Сумщині поліцейська опіка врятувала безхатченку життя

Працівники путивльської поліції звернули увагу на те, що 27-річний чоловік, котрого підозрювали у скоєнні дрібної крадіжки і котрий не мав певного місця проживання, скаржиться на зубний біль. Вони доправили його до лікаря, і фахівець діагностував гангрену щоки. Висновок був категоричний – якщо впродовж доби не зробити операцію, чоловік помре.


Цього місцевого молодого чоловіка знають чи не всі працівники Путивльського районного відділення поліції. Гриша, назвемо його так, – в юності потрапив не у ту компанію, і, як наслідок, отримав першу свою судимість. Після смерті матері почалися непорозуміння з батьком, котрий, врешті, вирядив хлопця з дому. Не маючи житла, кошти на прожиття Гриша здобував випадковими заробітками та дрібними крадіжками: то «підбере» полишену без нагляду коляску, то зніме курточку, що сушиться на вулиці після прання. 

За вчинення п‘яти таких злочинів стосовно нього було відкрите ще одне кримінальне провадження за ч.2 ст. 185 КК України (крадіжка). Останній раз суд виніс ухвалу про взяття молодого чоловіка під адміністративний арешт, але молодик на деякий час зник з поля зору правоохоронців, тож його стали шукати задля виконання рішення суду.

Втім, Гриша знайшовся досить швидко. У відділку, куди його запросили на бесіду, працівники поліції звернули увагу, що він скаржиться на біль у щоці, мовляв, захворів зуб. Знаючи, що сам безхатченко до лікаря не піде, його супроводили до стоматолога. І, як виявилось, не даремно. Висновок фахівця вразив всіх – гангрена щоки. І якщо протягом доби не зробити операцію, Гриша приречений до смерті. Однак в місцевій лікарні, зважаючи на складність діагнозу, зробити таку операцію було неможливо. Необхідна була допомога обласних спеціалістів.

«Молодого чоловіка помили та перевдягли, потім на відомчій автівці доправили до обласної лікарні, де йому було зроблено складну операцію, – коментує ситуацію начальник Путивльського відділення поліції Оксана Федченко. – На цьому етапі до працівників поліції, котрі збирали гроші на медикаменти, підключились волонтери та депутати облради. Гриша, пройшовши курс необхідного післяопераційного лікування, міг вже повернутися до путивльської лікарні, однак тут виникла проблема. Через специфіку рани, а це по факту відсутність щоки, йому було заборонено пересуватися громадським транспортом. Адже будь-який випадковий поштовх міг спричинити велику крововтрату, і, як наслідок – швидку смерть. Тому ми прийняли рішення віднайти можливість та забрати свого підопічного своїм транспортом, і згодом доставили його під нагляд місцевих лікарів».

Слід сказати, що молодий чоловік, будучи в медичних закладах, поводив себе напрочуд спокійно, і не вчинив жодного правопорушення. Нині його направлено до Харкова, в одну з клінік для відновлення обличчя. І поки Гриша перебуває на реабілітації, путивльські полісмени непокояться за нього, та сподіваються, що пережите ним примусить молодого чоловіка не тільки зробити переоцінку власних цінностей, а й дасть поштовх до початку нового життя.

Відділ комунікації поліції Сумської області