На Сумщині поліція вилучила 29 тротилових шашок та підривачі

За висновками експертів-вибухотехніків, така кількість шашок складає загалом близько 4 кг тротилового еквіваленту. Їх детонація дорівнює вибуху протитанкової міни. Неправильне зберігання чи необережне поводження могло б не лише зруйнувати будинок, але й спричинити загибель людей. Невідомо, до яких би наслідків призвело зберігання такої «знахідки», якби вибухівку вчасно не вилучили працівники поліції.


Коли до чергової частини Липоводолинського відділення поліції надійшла інформація про зберігання одним з жителів райцентру тротилу, працівники поліції негайно вирушили за адресою, аби її перевірити. І в ході санкціонованого огляду садиби знайшли стовідсоткове підтвердження отриманому повідомленню. 

В господарській будівлі, на підвіконні, й справді лежали специфічні циліндри в паперових упаковках та металеві деталі до боєприпасів. Викликані експерти-вибухотехніки вилучили їх та облікували. Виявилось, що 53-річний чоловік зберігав у себе 29 цілих та залишки ще кількох тротилових шашок загальною вагою 3100 гр, корпус від гранати Ф-1 та три артилерійські підривачі.
«Зважаючи на загальну вибухову небезпеку, яку становлять такі знахідки, можна стверджувати, що у тротиловому еквіваленті небезпека складала порядку 4 кг, – коментує «знахідку» начальник вибухотехнічного відділу ГУНП в області Олег Євлаш. – Для порівняння – це одна протитанкова міна, здатна підірвати танк, не говорячи вже про автомобіль чи будинок. Тобто небезпека й справді була серйозною».

Сам же господар садиби говорить: знайшов вибухівку близько тижня тому, в лісі, під час пошуку металобрухту. Приніс додому, аби згодом здати до поліції. Про небезпеку, яку становлять знайдені речі, навіть не підозрював, тому й залишив на підвіконні в сарайчику.

Наразі працівники поліції вже направили вилучені предмети на експертизу, а за фактом зберігання вибухівки відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 263 КК України (незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами та вибухівкою). Подібна необережність та необізнаність може вартувати чоловіку серйозної кримінальної відповідальності – від 3-х до 7-ми років ув‘язнення. Втім, за будь-яких обставин крапку в цій справі поставить суд, повідомляє відділ комунікації поліції Сумської області.