На Сумщині працевлаштований кожен третій з учасників АТО, що стоять на обліку у службі зайнятості

На Сумщині нині лише зареєстрованих безробітних, тих, хто стоїть на обліку в центрах зайнятості, майже 15 тисяч чоловік. Цифра вражаюча. Навіть якщо порівнювати її з працюючими.


Хто ці люди, що перебувають на обліку в центрах зайнятості? 56,7% – жінки, 46% – особи з вищою освітою, 47% – з професійно-технічною, 28% – молодь до 35 років, 46% – люди старше 45 років, а кожен третій – старше 50.

Послугами служби зайнятості Сумщини нинішнього року скористалися 37 тисяч чоловік, що на рівні минулого року. Це своєрідне мірило затребуваності служби зайнятості.

Найбільшим попитом на сьогодні у нашому регіоні користуються сезонні професії – машиністи (кочегари) та оператори котелень. Постійним попитом користуються водії автотранспортних засобів, підсобні робітники, продавці продовольчих товарів, кухарі, слюсарі-ремонтники, швачки, бухгалтери. Заробітна плата на одну вакансію в середньому складає 4590 грн. Отже, як бачимо, роботодавець не надто щедрий. 34% – вакансії з мінімальною зарплатою, 60% – віз 3723 до 7589 грн., 6% – вище середньої по області (7589 грн.).

У базі даних служби зайнятості не часто трапляються пропозиції роботодавця з високою заробітною платою. Хоча сьогодні, приміром, заявлені вакансії керівника підрозділу з охорони та безпеки – 15500 грн., електромонтера з ремонту та обслуговування апаратури – 12000, начальника зміни у промисловості – 11300, машиніста тепловоза – 10500, шляхового майстра – 10000, водія тролейбуса – 8840.

Чи співпадає цифра зареєстрованих безробітних з реальною кількістю безробітних в області? Посудіть самі – кожен третій реальний безробітний зареєстрований у службі зайнятості.

– Під особливою увагою служби зайнятості колишні воїни АТО. З 2015 року послугами служби зайнятості скористалися 2978 безробітних цієї категорії. Працевлаштовано – 1017 осіб (кожний третій), – говорить директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. – Тісну співпрацю налагодили з підприємствами Укроборонпрому.

Традиційно обласна служба зайнятості займає передові позиції у державі по організації громадських робіт. У громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 4826 чоловік на 380 об’єктах.

Вже сьогодні деякі підприємства мають гострий дефіцит кадрів, відчувають кадровий голод. Тож тут на перше місце виходить профорієнтаційна робота серед школярів. Тема актуальна. Тому профорієнтаційною роботою охоплено 30 тисяч школярів – 90% шкіл області.

Середній термін пошуку роботи зареєстрованим безробітним у цьому році тривав 4 місяці. Середній розмір допомоги по безробіттю у вересні склав 2261 грн.: мінімальний – 544, максимальний – 7364.