На Сумщині рекордно збільшили кількість підписаних декларацій із лікарем

У рейтингу підписаних декларацій серед регіонів Сумська область із стартом медреформи була відвертим аутсайдером. Але в останні місяці 2018 і на початку 2019 здійснила потужну кампанію по підписанню декларацій із лікарем.


– За даними E-health практично 73% населення Сумської області вибрали свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Зараз регіон опинився на другому місці, поступившись тільки незмінному лідеру – Вінницькій області (77,5%). Сусідня Полтавська область, яка показувала відмінний результат приписної кампанії, опинилась аж на п’ятому місці, – повідомив аналітик ІАА Дмитро Пономарьов.

Нагадаємо, що із 2019 року повноцінно запрацює нова модель фінансування первинної ланки медичної допомоги та розпочнеться реорганізація закладів вторинної і третинної медицини. У квітні 2018 року для забезпечення цього етапу реформи розпочався процес підписання декларацій між населенням та сімейними лікарями. Замовником первинних медичних послуг та відповідно платником за них є Національна служба здоров’я України Трансформація охорони здоров’я в Україні триватиме ще два роки, а у 2020-му медична галузь повністю перейде на нову модель фінансування.