На Сумщині СБУ викрила незаконне відчуження майна вартістю понад один мільйон гривень

На Сумщині Служба безпеки України задокументувала незаконну передачу у приватну власність майна громадян-співвласників реорганізованого колективного сільськогосподарського підприємства на території Сумської області. Вартість відчуженої нерухомості становить понад один мільйон гривень.


За даними досудового слідства встановлено, що до оборудки причетний голова сільради, який у 2019 році, маючи права державного реєстратора, в інтересах зацікавленої особи вивів із колективної власності господарські приміщення колишньої ферми.

Перевірка показала, що рішення про відчуження було неправомірним і відбулося із порушенням встановлених процедур та на підставі підроблених документів.

Наразі голові сільради повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365-2 (зловживання повноваженнями особою, яка надає публічні послуги, якщо вони спричинили тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України. Дії особи, яка надала підроблені документи та на користь якої відбулося неправомірне відчуження майна, кваліфіковано за ч. 4 ст. 190 та ч. 4 ст. 358 (шахрайство в особливо великих розмірах та використання завідомо  підробленого документа) Кримінального кодексу України.

На протиправно відчужене майно накладено арешт. Вирішується питання щодо повернення нерухомості громаді.

Триває досудове розслідування.

Викриття оборудки проводилось спільно зі слідчими Нацполіції під процесуальним керівництвом Сумської місцевої прокуратури.

Пресгрупа УСБУ в Сумській області